Smartphone i pro seniory

Úno 11 2013

Existují aplikace, které si člověk sám může nahrát na svůj smartphone a které mu přitom pomohou kontrolovat například hladinu krevního cukru, pomohou lokalizovat ztraceného nebo zbloudilého člověka nebo informují o nežádoucích účincích léků. Smartphony jsou totiž takové malé počítače, s kterými můžete nejen telefonovat. Ale můžete s nimi vyřídit i pár záležitostí. Se smartphonem si můžete vybrat vaši emailovou schránku a vyřídit emaily.  To, co si člověk stáhne do telefonu z internetu, pak nadále rozšiřuje možnosti přístroje. Se svým smartphonem například zjistíte, na kterém nejbližším místě dobře nakoupit, necháte si ukázat nejbližší benzínovou stanici nebo můžete s pomocí smartphonu vyřešit tajenku křížovky nebo sudoku. Smartphone se může zapojit i do péče o vaše zdraví. Smartphone sám vás nepošle k lékaři. Údaje ze smartphonu není schopno číst jiné zařízení. Pak je ideální, pokud vás lékař nebo pojišťovna zapíše do programu telemedicíny.

Jak jsou zabezpečena data v smartphonu?

Mělo by se používat heslo a data se mohou skrze odpovídající předvolbu tak daleko jak je možné před oprávěním k přístupu skrz výrobce zařížení chránit. Co člověk musí vědět při výběru aplikace, než si ji stáhne do chytrého telefonu? Zjistit od koho data přitékají, a pokud je na pochybách při další nabídce ke stažení dat nedávat souhlas. Neseriozní výrobci mohou při bezplatném stahování uložit do vašeho smartphonu aplikace, které vás slídí a pak toho lze obchodně využít.

Smartphone pro seniory

V USA a ve Velké Británii se má letos objevit smartphone, který může být vhodný pro starší občany právě díky svým velkým písmenům. Zatím nejsou stanoveny ceny přístroje. Společnost Fujitsu vytvořila přístroj zvaný Fujitsu F12D. Kromě malé kamery s 8 megapixely a displejem 800 x 400 bodů, disponuje operačním systémem Google Android 4.0. Telefon obsahuje velké popisky i tlačítka, nabízí pouze vertikální posun. Fujitsu F-12D bez problému přežije ponoření do vody. Nabídne také upravenou technologii dotykového displeje připomínající při ovládání běžná tlačítka. V Japonsku se objevil Fujitsu F12D už v loňském roce. Pracuje v síti mobilního operátora NTT DoCoMo. Přístroj nabízí i funkce, které utvoří při hovoru v telefonu hlas více slyšitelný a srozumitelnější.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..