Obchodní podmínky

Základní ustanovení

Níže uvedené obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě eshop.penzista.net. Obchodní podmínky vymezují a upřesňují obchodní vztah mezi kupujícím a prodávajícím.

Je-li smluvní stranou spotřebitel, řídí se vztahy, které nejsou těmito obchodními podmínkami upravené, občanským zákoníkem (č. 89/2012 Sb.) a zákonem o ochraně spotřebitele (č. 634/1992 Sb.).

Je-li smluvní stranou podnikatel, řídí se vztahy neupravené obchodními podmínkami obchodním zákoníkem (č. 513/1991 Sb.) vždy v novelizovaném znění.

Provozovatel obchodu

Internetový obchod eshop.penzista.net je provozován společnosti Karel Metyš, IČ: 87360462, sídlo provozovny: Za Horizontem 515, Králův Dvůr.

Objednání

Kupní smlouva je uzavřena potvrzením objednávky kupujícího. K potvrzení objednávky dochází elektronicky do několika minut po odeslání objednávkového formuláře na vámi zadanou emailovou adresu. Daňový doklad obdrží zákazník vždy se zbožím. Podáním objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí. Zákazník má možnost v objednávkovém formuláři rozlišit dodací a fakturační adresu. Objednáním zboží zákazník souhlasí se zpracováním osobních údajů, které jsou zpracovány za účelem zasílání informačních, edukačních a obchodních sdělení na jeho emailovou adresu.

Reklamace a záruční podmínky

Záruční lhůta, která činí u spotřebního zboží 24 měsíců, začíná běžet dnem převzetí zboží. Je-li na prodávané věci, jejím obalu nebo návodu k ní připojeném vyznačena v souladu se zvláštními právními předpisy lhůta k použití věci (expirace), skončí záruční doba uplynutím této lhůty. Aktuální expiraci uvádíme v detailu každého produktu.\nDoklad, který obdržíte se zbožím, slouží zároveň jako záruční list.

Adresa pro zasílání reklamací

MUDr. Karel Metyš, MBA

Internetový obchod penzista.net

Za Horizontem 515

267 01 Králův Dvůr

Každý reklamovaný produkt, který jste zakoupili v tomto elektronickém obchodu předáváme výrobci k odbornému posouzení, jehož cílem je zjistit, zda má reklamovaná vada původ ve výrobním procesu či nikoli. Reklamace doporučujeme zasílat doporučeně v pevné krabičce nebo v případě většího zboží důkladněji zabalené, aby nedošlo k poškození během přepravy. K reklamovanému zboží je třeba přiložit také dopis s popisem vady.

Odstoupení od smlouvy

Každá fyzická osoba má ze zákona právo do 14 dní od převzetí zboží pořízeného zásilkovým prodejem odstoupit od smlouvy. V případě odstoupení od smlouvy je nutné dodržet níže uvedené podmínky:

    • vrácené zboží musí být kompletní
    • zboží nesmí být nikterak porušeno či znehodnoceno (za porušení nebo znehodnocení zboží se nepokládá rozbalení zboží). Pokud spotřebitel poruší originální obal u dodaného výrobku, u něhož nelze předpokládat, že by jej bylo možno následkem toho z hygienických či bezpečnostních důvodů ještě použít, není možné takové zboží vrátit, stává se dále neprodejným
    • k reklamaci přiložte námi vystavený prodejní doklad, jeho kopii nebo číslo objednávky
    • uveďte číslo svého bankovního účtu

Doporučujeme zasílat vrácené zboží v pevném obalu, nikoli v obálce (ani protinárazové nebo bublinkové). V případě poškození zásilky v průběhu přepravy nemusí být balíček převzat. V případě odstoupení od smlouvy při dodržení výše uvedeného klient obdrží celou částku včetně fakturovaného dopravného, vyjma nákladů, které má zákazník spojené s podáním balíčku s vráceným zbožím. Částka bude vrácena na Vámi udaný účet během 5–10 dní od obdržení vráceného zboží. Prodávající má možnost od smlouvy odstoupit v případě předem nepředpokládané nemožnosti plnit – např. v důsledku ukončení výroby produktu nebo jeho dlouhodobého výpadku v dodávkách – nebo v případě technických chyb umožňujících zboží objednat za nestandardních podmínek.

Ochrana osobních údajů

Při prodeji zboží shromažďuje elektronický obchod pouze kontaktní údaje – konkrétně jména, adresy, telefonní čísla a emailové adresy za účelem odeslání zboží a komunikace se zákazníky. Kupující souhlasí s tím, že tyto údaje mohou být použity prodávajícím k výše uvedenému účelu. Tyto údaje nejsou poskytovány třetím stranám s výjimkou přepravních společností (Balíkonoš, PPL, FOFRCZ).

Pomůcky pro sebeobsluhu a obsluhu pacientů

Pasívní antidekubitní matrace bez kompresoru

Čtyřkolová pojízdná chodítka

Úkony v domácí péči

O nemocech a lécích

Stravování ve vyšším věku

Péče o tělo

Domovy pro seniory

Antidekubitní matrace s kompresorem od 1999,- Kč

Doplňky k chodítku od 59, - Kč

Nástavce na WC od 669,- Kč

Infúzní stojany od 1090,-Kč

VIAMOBIL elektrický pohon invalidního vozíku 16590,-Kč vč. dopravy

Elastické bandáže a ortézy

Můj domov

Úkony v domácí péči

Antidekubitní botičky a podložky od 199,- Kč

Portál penzista.net nepřebírá zodpovědnost za obsah textu převzatý od třetích stran v rámci komerční, nabídkové nebo jakékoliv jiné prezentace. Veškeré písemné i obrazové dokumenty na portálu penzista.net jsou výhradně vyhotoveny a publikovány pro účely a informovanost čtenářů. Autorské texty i obrázky jsou chráněny autorským právem. Texty lze podstoupit k použití pro jiné účely jen se schválením provozovatele stránek a autora. Pokud někdo používá texty bez vědomí provozovatele stránek a autora pro své vlastní účely, pak se dopouští protiprávního jednání. Penzista.net využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Redakci pište na e-mail: info@penzista.net. Pokud chcete informace o inzerci na portálu penzista.net, pište na e-mail info@penzista.net. Ceník inzerce

Vyberte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro