Nové bezlepkové vánoční cukroví

Říj 24 2020

Myslivecké cukroví

Co potřebujete:

Směs na Linecké cukroví bez lepku Labeta, 100 g másla, 4 vejce (1+3 bílky), 20 dkg mletých vlašských ořechů + pár celých na ozdobu, 20 dkg cukru moučka

Postup:

Nejprve si ze směsi připravíme těsto na linecké cukroví podle návodu na obalu (připravenou směs vymícháme

s vejcem a máslem). Těsto vyválíme, vykrojíme kolečka, která klademe na plech v dostatečné vzdálenosti, aby se nám cukroví neslepilo. Necháme předehřát troubu na 180 °C. Ušleháme si tuhý sníh ze tří bílků a opatrně do něj přimícháme 20 dkg mletých vlašských ořechů a 20 dkg moučkového cukru. Hmotou si naplníme cukrářský pytlík a na připravená linecká kolečka tvoříme “pusinky”. Nakonec ozdobíme větším kusem vlašského ořechu. Pracujeme rychle a co nejdříve dáme péct do trouby, než se začne sněhová směs roztékat. Pečeme cca 10 min. Že je cukroví hotové poznáme tak, že nadzvedneme linecká kolečka a zkontrolujeme, že jsou ze spodu zlatavá.


Tartaletky bez lepku s pomerančovou náplní

Potřebujete:

Linecké cukroví bez lepku Labeta, 100 g másla, 3 vejce, 75 g cukr krupice, BIO pomeranč, 100 ml smetany​

Postup: 

Připravíme si těsto na linecké cukroví podle návodu na krabičce (připravenou směs vymícháme s vejcem a máslem).

Těsto vyválíme, ale nebudeme vykrajovat, místo toho jím vyložíme formičky na tartaletky. Těsto ve formičkách propícháme vidličkou a dáme péct na 10 min při teplotě 180 °C. Mezitím si nachystáme pěnu z jednoho vajíčka, jednoho žloutku, šťávy a kůry z jednoho pomeranče a 75 g cukru krupice. Do směsi přimícháme 100 ml smetany. Náplň rozdělíme do tartaletek, zvýšíme teplotu ne 200 °C a pečeme, dokud v nich náplň neztuhne (cca 15-20 min).


 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..