Zahřejte se s horkými nápoji bez alkoholu

Led 10 2021

Venku chladno a mráz, doma útulně. Co ještě chybí? Decentní horký nápoj. Zde je několik receptů, které vás zaručeně prohřejí.

Mandlový nápoj s kardamomem

pro 2 šálky:

200 ml mandlového mléka

200 ml pomerančové šťávy

1 tobolka kardamomu

2 tyčinky skořice

Příprava: Zahřejte mandlové mléko s pomerančovou šťávou a kardamomem, ale nevařte je. Nechejte odstát na 10 minut. Pak naplňte to 2 šálků. Do každého šálku vložte tyčinku skořice, nápoj s ní zamíchejte a se skořicí i podávejte.

Zlatavé mléko

pro 2 šálky:

¼ šálku biokurkumy

¾ šálku vody

300 ml mléka (rostlinného)

½ čajové lžíce kokosového oleje

špetku prášku zázvoru

špetku skořice

Příprava: Nejprve vytvořte z vody a kurkumového prášku hustou směs. Současně ji nechte povařit, dokud nezhoustne. Půl lžičky pasty odstraňte a zbytek uložte na chladném místě až do následné přípravy tohoto zlatavého mléka. Nyní zahřejte mléko v hrnci a za stálého míchání přidejte do mléka půl lžičky pasty a půl lžičky kokosového oleje. Vytvořenou směs pak oslaďte podle vlastní chuti. Směs nalijte do vysoké sklenice nebo velkého hrnku a potom podle vaší chuti dochuťte špetkou skořice nebo nastrouhaným zázvorem.

Horký Hugo bez alkoholu

pro 2-3 sklenice

500 ml nealkoholického sektu

50 ml sirupu z bezového květu

2 biolimetky

několik stonků máty

Příprava: Nastrouhejte kůru jedné z biolimetek a dužninu limetky vymačkejte. Na pánvi pomalu ohřívejte nealkoholické šumivé víno s bezovým sirupem, limetkovou šťávou a kůrou. Směs ale neuvádějte do varu. Poté nechejte směs asi čtvrt hodiny odstát. Mezitím nakrájíme druhou limetku na proužky, umyjeme mátu a obě umístíme na sklenice. Vytvořenou uvařenou směs rozdělíme do dvou sklenice a před konzumací ještě promícháme.

Nadívané kuřecí rolky

 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.