Čekárna nejmodernější oční kliniky v Praze se promění v galerii

Zář 17 2015

 

 

Výstava české umělkyně Yvone Baalbaki oživí prostory nejmodernější pražské oční kliniky. Slavnostní zahájení výstavy čtrnácti obrazů proběhne 24. září v Krči za účasti autorky, primářky kliniky Drahomíry Barákové i světově uznávaného očního chirurga Pavla Stodůlky.


Našim cílem je vytvořit příjemné prostředí nejen v moderních ordinacích, ale i v prostorných čekárnách. Proto si ceníme spolupráce s paní Baalbaki, významnou postavou českého i světového grafického designu, jejíž obrazy se do interiéru recepce ve druhém patře skvěle hodí,“ prozradil Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini.

Yvone Baalbaki absolvovala v roce 1994 Vysokou školu uměleckoprůmyslovou a od té doby nasbírala řadu mezinárodních zkušeností. V České republice je mimo jiné držitelkou ocenění v prestižní národní soutěži Obal roku, vystavovala mnohokrát jak v České republice, tak v zahraničí. Vernisáž s názvem Modrá moře proběhne v krčské klinice Gemini za týden, ve čtvrtek 24. září. Obrazy zde budou k vidění minimálně do konce roku.

„Věříme, že kromě profesionální péče lékařů a celého personálu bude i tato výstava pro naše klienty obohacením a že se při návštěvě kliniky budou cítit co nejlépe. Umělecká díla od menších olejů na plátně až po téměř dvoumetrový obraz MěSSto budou na klinice umístěna do konce roku. Výstava je zároveň prodejní,“ dodala Drahomíra Baráková, primářka oční kliniky Gemini v Praze-Krči.


Kontakt:

Petra Ďurčíková, mediální konzultant oční kliniky Gemini

E-mail: durcikova@n4c.cz, tel.: +420 733 643 825


O oční klinice GEMINI, www.gemini.cz

Soukromá oční klinika rozvíjí dlouholetou tradici zlínské oční chirurgie. Zdravotní péče je výsledkem spolupráce a osobního přístupu týmu zdravotníků, vedeného renomovanými lékaři a pracujícího se špičkovou technikou. V čele týmu specialistů stojí primář MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D., oční chirurg s dlouholetou praxí a vysokým renomé v Česku i v zahraničí. Je znám svým přínosem pro oční medicínu – řadou unikátních očních operací, které provedl v mnoha případech jako první v Česku nebo i ve světě. V současné době provozuje klinika v České republice šest pracovišť, a to ve Zlíně, v Průhonicích u Prahy, Praze-Krči, Českých Budějovicích, Ostravě a Brně. Pracoviště otevřela také ve Vídni. Všechna pracoviště jsou vybavena špičkovými lasery včetně unikátního 6D laseru SCHWIND AMARIS 1050RS. Jako první v Evropě zavedla klinika Gemini také laserovou operaci čočky i odstraňování očních vad femtosekundovým laserem VICTUS. Gemini tak provozuje největší síť moderních laserů pro korekci očních vad v Česku.


Prim. MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D.

Studium medicíny na Univerzitě Palackého v Olomouci ukončil v roce 1989 s vyznamenáním a pochvalou rektora. V roce 2000 absolvoval postgraduální studium na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové s tématem disertace metoda LASIK, kterou v ČR zavedl. Zkušenosti s oční chirurgií sbíral i po světě, hlavně v Kanadě. Působil jako přednosta očního oddělení Baťovy nemocnice ve Zlíně a založil soukromou oční kliniku Gemini. Dnes má za sebou dlouholetou praxi v nezvykle široké škále očních operací – od laserových korekcí očních vad až po transplantace rohovky a operace sítnice – a je mezinárodně známým inovátorem oční chirurgie. Několik očních operací, například centraci vychýlené lidské čočky, provedl jako první oční chirurg na světě a řadu očních operací zavedl jako první v ČR (laserovou operaci očních vad LASIK a LASIK femtosekundovým laserem, operaci šedého zákalu mikrořezem, laserovou operaci šedého zákalu). Přednáší na prestižních mezinárodních očních kongresech, kde získal řadu prestižních ocenění, a vyučuje v kurzech pro zahraniční oční lékaře. Je držitelem titulu osobnost Zlínského kraje a Ceny města Zlína. Byl vyznamenán Záslužným vyznamenáním Zlínského kraje a Stříbrnou medailí Senátu Parlamentu ČR za zásluhy o rozvoj oční medicíny. Obdržel Jeseniovu cenu a byl vyhlášen lékařem roku 2010. Mezi jeho pacienty patří například exprezident Václav Klaus a Tomáš Baťa s rodinou nebo hraběnka Diana Šternberková. Je ženatý, má dvě děti a bydlí ve Zlíně.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..