Dalších 10 důvodů proč se těšit na stáří

Zář 02 2017

Štěstí se formuje s věkem. Ve středním věku, mezi 45 až 54 lety bývají lidé nejvíce nešťastni, protože se souží stresem v osobním životě a v práci. Ve stáří tento pocit odpadává, proto se mnoho seniorů po šedesátce cítí být spokojeno stejně jako ve třiceti. Předpokladem je pochopitelně dobré zdraví. K těmto závěrům dospěla jedna americko-anglická studie, v které byly vyhodnoceny údaje poskytnuté od lidí ze 160 zemí světa.

Ve stáří se musí osamělosti vyhlásit boj, protože internet nabízí neohraničené možnosti v podobě titul newsletter oktober 2016různých sociálních sítí. Mnozí tak nacházejí díky online připojení nejen nové přátele, ale také lásky a kamarády z mládí.

V penzi budete mít více času na svá vnoučataTedy pokud o ně stojíte a nelezou vám na nervy.

Je čas si užít nejnovější IT technologie. Internet, e-knihy, smartphony zpříjemňují, zpestřují, ulehčují všední den. Téměř 30 procent lidí starších sedmdesáti let je dnes aktivních na internetu a v emailové komunikaci s okolím. Pokud jsou pro vás tyto technologie mongolská vesnice? To vůbec nevadí. Navštivte školící kurzy pro seniory.

Cestovní kanceláře dnes nabízejí čím dále více pobytů střižených na míru přímo seniorům.Stačí si jen vybrat. Známe seniory, kteří teprve na stará kolena začali poznávat svět. A když ne svět, tak aspoň krásy českých luhů a hájů, které stojí za to si v důchodovém věku pěkně vychutnat.

Pokrok v medicíně jde nezadržitelně dopředu, a proto se dožíváme stále vyššího věkuNěkteré léčebné metody jsou již velmi šetrné. Jsou neinvazívní nebo mini-invazívní. Díky ním se zvyšuje kvalita našeho života. Přitom se také objevují nové poznatky v oblasti medicíny zaměřené na pokročilý věk, geriatrii.

Široká škála preventivních vyšetření může vyloučit nebo aspoň výrazně snížit výskyt některých onkologických nemocí jako třeba rakovinu střev nebo prostaty.

Mnohým z nás se v souvislosti se stářím vybaví chatrná paměť, zapomínání, nesoustředění. Tomu se dá předcházet. Den si můžeme poskládat tak, abychom svůj mozek mohli pravidelně cvičit. Oduševnělé večerní společenské hry, věnování se oblíbeným koníčkům, pestrá strava, denně pohyb. U lidí fyzicky a duševně aktivních se snižuje riziko, že se jednou objeví demence, a pokud ano, tak o to později.

Pojďme zachraňovat svět. Podle německé studie pojišťovny Generali se 45 procent lidí ve věku 65 až 85 let angažuje společensky. Aktivity jsou velmi pestré, od sportovních až po zvířecí útulky.

Věnujte se tanci.Tanec přináší zábavu, tělo udržuje fyzicky a duševně fit. Vědecky doloženo. Vědci z univerzity v německé Bochumi zjistili, že doposud pohybově neaktivní senioři, kteří se začali věnovat fitness jednu hodinu týdně fitness, zvýšili také svou pozornost a reakční schopnost po šestiměsíčním tanečním tréninku.

 
Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..