Hudební a divadelní Sedmihorské léto 2017 čeká divadelní start

Čvn 26 2017

Jeden z největších a především nejrozsáhlejších festivalů v Českém ráji startuje již zanedlouho. V pátek 30. června otevře hudební a divadelní Sedmihorské léto své brány a odstartuje nejen svůj osmý ročník, ale také prázdninové měsíce divadelním představením Miláček Anna. Necelý týden nato se budou moci diváci opět pobavit divadelně. Na pódiu v Sedmihorkách u Turnova se včele s Lukášem Vaculíkem představí další komedie Hvězdné manýry.

Obě světoznámé a divácky velmi úspěšné situační komedie jsou skvělou příležitostí, jak si zpříjemnit dovolenou, a nebo si „jen“ užít prázdninovou atmosféru. Během těchto dvou představení budou mít diváci možnost vidět mnoho velkých hereckých osobností.  V rozhovorech s vystupujícími, které Sedmihorské léto každoročně uveřejňuje, o těchto představeních řekli:

Martina Hudečková – Miláček Anna
­„Je to druh představení, kdy vám vlastně o něm nemůžu říct vůbec nic, jen to, že vznikalo podle určitého zadání, které má autora, překladatele a hru… a tím to končí. Následuje takový happening pěti herců, kteří na základě daného tématu se časem – protože hrajeme Miláčka Annu téměř osm let – tak rozdováděli, že myslím, že sám autor by jen koukal, co to vlastně napsal. Ale ono je to na tom vlastně postavené. Není to komedie, jejíž půvab by byl v tom, že je přesná jak práce hodináře. Tohle je opravdový happening, kdy hrajeme určité téma. To bezpodmínečně hrát musíme s hravostí, ladností, lehkostí, jinak můžeme jít domů. Hrajeme ve složení Petra Špalková, Saša Rašilov, David Prachař, Linda Rybová a já. Pět lidí. A jde o to, kdo je ten den hravější.“

Lukáš Vaculík – Hvězdné manýry
„Je to situační komedie, veselá, dobře napsaná. Odehrává se v době druhé světové války v Americe. Dvě velké hvězdy přijíždějí do luxusního hotelu. Obě zpěvačky se nesnáší a všichni dělají všechno možné, aby se nepotkaly. Ale ony se náhodně ubytují v jednom apartmá a jde tušit velký malér. Já tam hraju ředitele hotelu. Toto představení je hodně oblíbené a je pravda, že většinou bývá vyprodáno.“

Po divadlech následuje v červenci Pavel Šporcl se svým projektem Bacha na Šporcla II, který je opěvován jak hudebními kritiky, tak diváky. Poté přijde na řadu další divadelní představení, opět komedie, která divákům zpříjemní letní dny a bezpochyby skvěle pobaví. Nebyla to pátá, byla to devátá je představení, ve kterém excelují Jana Švandová, Josef Carda a Rudolf Hrušínský. Červenec uzavře speciální vystoupení pro Sedmihorské létoVáclav Neckář se svou kapelou Bacily a smyčcovým kvartetem!
Srpen pak přinese další vystupující – oslavence AG FLEK, Hradišťan, Marii Rottrovou, Čechomor, Paddy Kelly z Kelly Family a poslední letošní divadlo Rukojmí bez rizika, ve kterém si diváci užijí Václava Vydru, Jana Šťastného, Janu Bouškovou a mnoho dalších.

Pokud by počasí nepřálo, nebo naopak bylo příliš mnoho sluníčka, rozhodně se není čeho bát. Sedmihorské léto disponuje obrovskou pergolou, která zakryje většinu hlediště a navíc umocní atmosféru samotné akce. Užijte si léto, užijte si Český ráj a přijďte zažít úžasnou kulturu!

Informace a vstupenky na www.sedmihorskeleto.cz
Vstupenky také na: www.evstupenka.cz

PROGRAM SEDMIHORSKÉ LÉTO 2017:

30.06. – MILÁČEK ANNA – divadelní představení
06. 07. – HVĚZDNÉ MANÝRY – divadelní představení
13. 07. – PAVEL ŠPORCL – BACHA NA ŠPORCLA II
20. 07. – NEBYLA TO PÁTÁ, BYLA TO DEVÁTÁ – div. představení
27. 07. – VÁCLAV NECKÁŘ & BACILY se smyčcovým kvartetem
01.08. –  AG FLEK – 40 LET NA SCÉNĚ, speciální host: ZHASNI
03. 08. – HRADIŠŤAN & JIŘÍ PAVLICA
17. 08. – MARIE ROTTROVÁ & NEŘEŽ
19. 08. – PADDY KELLY (frontman KELLY FAMILY) & HAPPY FACES FESTIVAL
24. 08. – RUKOJMÍ BEZ RIZIKA – divadelní představení
31. 08. – ČECHOMOR

 

SEDMIHORSKÉ LÉTO

 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..