O vánocích přeci nemusíme být vůbec sami

Pro 13 2016

Mnozí starší lidé nemají nikoho, s kým by mohli oslavit vánoční svátky. Dobrou zprávou je, že
existují alternativy, jak se takové samoty zbavit. Vánoce představují rodinné oslavy. Přesto existuje spousta starších lidí, kteří stráví štědrý večer nebo i celé vánoční svátky sami. Důvodem osamění bývá často ztráta partnera. V mnoha případech mají děti už svou vlastní rodinu a přijedou na vánoce pouze na první nebo druhý svátek vánoční. Někdy také vůbec…

Mnozí lidé, kteří zůstávají o vánocích sami, jsou si svého osamění velmi bolestivě vědomi. Jak se Jak se žije seniorumII_2s těmito pocity vyrovnat? Na to neexistuje žádný univerzální recept. To je co pro jednoho dobré, není po vůli zase druhému. Existuje více možností, jak si s osamělostí o vánočních svátcích poradit.

Můžeme jít ven do společnosti

Spolehlivý prostředek proti osamělosti. Jít ven a potkat se s lidmi. I na štědrý večer se koná spousta akcí, které zvou k návštěvě. Od koncertů až po štědrovečerní mše s připojenou oslavou. Akce pořádají kluby seniorů nebo domovy pro seniory.

Vycestujte

Kdo může a včas se postará, zarezervuje si nějakou speciální vánoční cestovní nabídku. Výhodou takového výletu je, že se člověk ocitne ve skupině lidí stejně smýšlejících, daleko od svého obvyklého celodenního okolí, které mu naopak samotu připomíná.

Pozvěte ostatní

Další alternativou je pozvat k sobě domů své kamarády. Kdo se trochu vyzná v okruhu svých známých, najde jistě osoby, které může pozvat na společnou oslavu, jako s vlastní rodinou.

Rozmazlujte se doma

Ne každý na štědrý večer rád navštěvuje různé akce nebo slaví s přáteli. Mnozí radši zůstanou pěkně doma v teple a rozjímají o vánocích doma sami. Nečekejte na štědrý večer nečinně, ale zařiďte se aktivně. Proč se doma nehýčkat stejně dobře, jako byste to udělali pro své blízké. Udělejte něco, co vám udělá dobře a příjemně vás rozptýlí. Poslouchejte svou oblíbenou hudbu, přehrajte svůj oblíbený film. Kdo chce, může si sám pro sebe slavnostně prostřít stůl a připravit si vícechodové menu, aby si užil slavnostní náladu.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..