Podle čeho vybírat nákupní vozík?

Lis 05 2017

Má to kola, ale pod kapotou to nemá žádný motor, ale za to cukr, krabice s mlékem, čerstvou zeleninu, čaj, cereálie nebo prášek na praní. Někdy dopravuje i těžší věci. S takovým nákupním vozíkem se dá domů z obchodu dopravit snadno spousta věcí, jak radí odborníci.

Mobilní vozík má dokonce pozitivní vliv na klouby a posiluje svaly a fyzickou kondici. Při koupi nákupního vozíku byste si měli nechat poradit. Rozhodující je, jak často a pro co potřebujete na nákupy einkaufstrolleytakového pomocníka. Chodíte na nákupy pouze příležitostně? Potřebujete převážet hodně lahví? Musíte překonávat na své cestě hodně schodů? Je rozumný poměr ceny, kvality a výkonu?

Na co bychom se měli zaměřit při koupi nákupního vozíku:

Úchop

Měl by být nastavitelný a přizpůsobitelný výšce vašeho těla. Úchop ruky za držadla vozíku by měl být ve výšce ručního kloubu.
Taška

Materiál by měl být vodě-odolný a stabilní zároveň. Dno vozíku se nesmí prověšovat, jinak blokuje pohyb koleček.

Extra doplňky k tašce

Měly by být uzavíratelné a sloužit pro převážení menších předmětů, jako například klíčů nebo peněženky. Existují také tašky s chladícím boxem nebo přihrádkou.

Průjezdnost

Rozestup mezi kolečky vozíku by měl být v rozpětí 40-45 cm. Jinak se vozík při zatáčení může překlápět.

Kola

Zeptejte se odborníků, zda jsou kola a ložiska kola stabilizovány. Při špatné kvalitě se kola rychle blokují.

Pomoc při stoupání do schodů

Vozíky se speciálními koly kloužou lehce přes schody. Kdo se musí dostávat domů do vyššího patra nahoru, nemáte to při nakupování potom tak složité.

Podvozek

Pro příležitostné nákupy vystačíte s podvozkem z oceli. Pro těžší týdenní nákupy se doporučují modely z hliníku. Jsou lehčí, zároveň ale snesou vyšší zátěž.

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..