Příští týden začne růst u Parlamentu ČR pomník Milady Horákové

Říj 14 2015

 

 

Počátkem příštího týdne bude na tzv. Pětikostelním náměstí na konci Sněmovní ulice v Praze zahájena pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana výstavba pomníku dr. Milady Horákové. Slavnostně jej pak odhalí dne 16. listopadu 2015 v 15.00 hodin MUDr. Martin Jan Stránský, předseda správní rady Nadačního fondu Stránský a iniciátor projektu, starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký a dcera JUDr. Milady Horákové Jana Kánská.


„Za to, že Česká republika získá nový pomník Milady Horákové, vděčí mimo jiné lidem, kteří se hlásí k češství stejně hrdě jako Milada Horáková a rozhodli se přispět na speciální transparentní konto 8123455001/5500. Zhruba polovinu z bezmála 143 500 Kč, které se nyní na tomto kontě nacházejí, poskytli zejména američtí krajané. Všem touto cestou děkuji. Na výstavbě pomníku se mohou lidé podílet jakoukoli částkou, třeba pouhou desetikorunou, a to kdykoli až do dne jeho odhalení,“ řekl MUDr. Martin Jan Stránský. Výši prostředků a svůj vklad si může každý zkontrolovat na www.nfstransky.cz. Každý dárce, který se přihlásí písemně na adrese Nadační fond Stránský, Národní 11, 110 Praha 1 nebo e-mailem na adrese recepce@mjs.narodni.cz, získá originální certifikát s potvrzením jeho podílu na výstavbě pomníku.


„Milada Horáková patří zcela nepochybně k symbolům národní hrdosti. Její neochvějná morálka a duchovní síla je vzorem pro každou generaci Čechů – nikdy bychom na ni neměli zapomenout. V tomto smyslu považuji za více než vhodné umístění pomníku v sousedství parlamentu, v němž se ve velké míře uskutečňují rozhodnutí ovlivňující současné i budoucí dějiny českého národa. Jsem proto rád, že Nadační fond Stránský nabídl Městské části Praha 1 pomník jako dar, který jsme přijali,“ konstatoval starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.


Autorem pomníku dr. Milady Horákové je ak. sochař Josef Faltus, jehož dílo zvítězilo v architektonicko-výtvarné Soutěži o návrh pomníku dr. Milady Horákové v loňském roce.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..