Radši zdravý než krásný

Říj 21 2015

 

 

Zdraví je upřednostňováno před vzhledem. Alespoň k tomuto závěru dospěl jeden německý dotazník prováděný mezi muži a ženami ve věku nad 14 let. Pevné zdraví, jak známo, představuje zvláště ve starším věku vysokou hodnotu. Jaký význam má pro většinu lidí, ukazují výsledky reprezentativního dotazníku, který byl proveden u našich sousedů v Německu. Téměř všichni dotazovaní (93 procent) se shodli na tom, že  zdraví až do vysokého věku je podle jejich slov důležitější než mladistvý vzhled.


Mysl seniorů stále více zatěžuje strach před vlastními nemocemi a omezeními, která s sebou přináší stáří. 63 procent dotazovaných má podle vlastních slov velký strach, že bude dříve nebo později trpět nějakou silnou poruchou zdraví. Skoro stejné procento dotazovaných uvedlo, že má rovněž strach předtím, že se nebude cítit fit duševně a bude mít nějaké duševní nebo psychické omezení. Zřetelně nižší je počet těch, které zneklidňuje rostoucí věk kvůli méně atraktivnímu vzhledu. To znepokojuje jen 25 procent, tedy každého čtvrtého.


Mnoho lidí vidí stárnutí také v pozitivním světle. Více než tři čtvrtiny (77 procent) shledává, že stárnutí má mnoho pozitivních stránek a každý druhý dotazovaný (51 procent) tvrdí, že na vlastní stárnutí a starosti spojené s ním teď nemá žádné myšlenky.


Zdroj: GfK Marktforschung. Dotazník provedený u 2096 žen a mužů ve věku od 14 let.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..