Řidiči autobusů se chystají stávkovat. To ale vaše cestovatelské plány nemusí nijak ohrozit

Dub 04 2017

Ve čtvrtek se v České republice uskuteční stávka autobusových dopravců. Pokud je pro vás autobusová doprava nedílnou součástí každodenního cestování za prací, rodinou či do školy, nezoufejte. Existuje totiž alternativa, které jsou oproti cestování autobusem levnější, rychlejší i pohodlnější – jde o nový fenomén s názvem spolujízda.

BlaBlaCar výhodnou alternativou

Nejvýznamnějším poskytovatelem spolujízdy v Česku je společnost BlaBlaCar. Ta u nás působí déle než rok a jejíchstavka autobusu1 služeb využívá čím dál více lidí. Vzhledem k tomu, že stávka by se měla týkat především řidičů, kteří jezdí delší trasy, je BlaBlaCar výhodnou alternativou. „V rámci České republiky máme skvěle pokryté trasy mezi městy. Pokud vaše pravidelná autobusová linka nevyjede, stačí se podívat na stránky www.BlaBlaCar.cz a během pár kliknutí si můžete vybrat řidiče, se kterým se do školy nebo do místa vašeho zaměstnání svezete,“ říká Martina Čmielová, manažerka komunikace společnosti  BlaBlaCar pro Českou republiku. Pokud máte auto a chcete ušetřit za benzín, volná místa můžete ostatním nabídnout i sami.

BlaBlaCar ale není jen alternativou v nouzi. Dlouhodobě na většině tras nabízí oproti autobusovým linkám levnější variantu cestování, které je navíc výrazně pohodlnější a také rychlejší. stavka autobusu2Například nejfrekventovanější trasa Praha – Brno je s BlaBlaCarem o půl hodiny rychlejší než autobusem, navíc vyjde na 150 korun, což znamená více než 25% úsporu. Autobus totiž průměrně vyjde na 210 korun.

Průměrný věk uživatele BlaBlaCaru je 31 let

Podle průzkumu společnosti BlaBlaCar většina Čechů při cestování mezi městy preferuje automobil. Díky spolujízdě pak můžete nabídnout volná místa a snížit své výdaje na cestu.  Nejde přitom jen o službu pro studenty, průměrný věk uživatele BlaBlaCaru je 31 let. „Kromě vyššího pohodlí, flexibility, nižších výdajů na cestování a rychlosti nabízí BlaBlaCar všem cestovatelům další benefit v podobě sociálního kontaktu. Sami si můžete zvolit řidiče podle toho, jak jste komunikativní, a třeba poznáte nové přátele,“ uzavírá s úsměvem Martina Čmielová.

Daniel Dvořák

Account executive 

T +420 722 578 864

PR.Konektor
náměstí Republiky 1081/7
110 00 Praha 1

www.prkonektor.cz

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..