Startuje pátý ročník veřejné sbírky Plníme přání seniorům

Dub 20 2017

Od 15. dubna až do 30. června 2017 může veřejnost pomoci splnit přes tři desítky přání kolektivů z domovů a zařízení pro seniory. Již pátý ročník veřejné sbírky „Plníme přání seniorům“ se opět zaměří na podporu aktivního stáří, zájmů a koníčků a boj proti předsudkům, které má společnost vůči starší generaci. Na stránkách www.plnime-prani-seniorum.cz je možné libovolnou finanční částkou podpořit kterékoliv z 31 různorodých přání. Společnost Sodexo, jako iniciátor aktivity, zdvojnásobí každý příspěvek, aby zvýšila šanci na splnění všech snů. Partnery projektu jsou Diakonie ČCE, Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a projekt SenSen Konta Bariéry.

plnime prani seniorum 2017

Nejstaršímu tanečníkovi country v Poděbradech je 87 let. A rozhodně neplánuje přestat. Foto: Sodexo Benefity

V letošním ročníku sbírky se sešlo téměř tři sta různorodých přání. Porota, složená ze zástupců partnerů projektu, kterými jsou Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, Diakonie ČCE a projekt SENSEN Konta Bariéry, pečlivě všechna přání prošla a vybrala 31 finálových. „Mezi přáními najdete aktivity spojené se sportem, ručními pracemi, relaxací či hudbou a tancem. Členové klubu seniorů z Nedašova nám například napsali velmi krásný dopis, ve kterém žádají dvouřadou heligonku a vozembouch,“ říká Lucie Miřácká ze společnosti Sodexo. Podle nedávného průzkumu společnosti Sodexo si 45,5 % dotázaných seniorů s radostí dopřeje hezký výlet, 23,8 % z nich lákají kulturní zážitky a desetině dodává sílu zvířecí mazlíček.

Právě společnost v podobě zvířat si žádají letos ve sbírce hned z několika míst. V Domově U Biřičky na Královéhradecku si přejí oživit domov malým zookoutkem. Přibližně 32 ptáčků, rybičky a zakrslý králíček. K tomu nezbytné vybavení a krmení. V konečném součtu potěší toto přání více než 300 seniorů, o které zařízení pečuje,“ vypočítává Miřácká. O venkovní voliéru s andulkami si napsali senioři z Libošovic, Charita Hlučín by pak ráda získala prostředky na častější návštěvy cvičených pejsků, v ideálním případě alespoň jednou měsíčně.

Častá jsou přání týkající se hudebních a rukodělných kroužků. Ať již zmiňovaná heligonka či vozembouch, tak například materiál pro malování horkým voskem. Pravidelné procvičování rukou je v pozdějším věku stejně žádoucí jako aktivní procvičování paměti. V komunitním centru Louka se tak například senioři chtějí stát přeborníky v deskových hrách, aby mohli ladit formu na napínavou partičku oblíbeného Dixitu nebo Aktivit s vnoučaty. Dalšími přáními jsou například kutilská dřevodílna, kolektivní startovné na mezinárodním turnaji v pétanque, tančírna nebo vlastní ovocný sad. Celková hodnota přání, která se probojovala do finále, činí bezmála 670 000 Kč. „Velmi si přeji a věřím, že se nám podaří na konci sbírky splnit přání všem finalistům, stejně jako v předchozích letech. Děkuji všem, kteří přispěli či letos přispějí sebemenší částkou,“ uzavírá Lucie Miřácká.

Všechna přání najdete na webových stránkách projektu www.plnime-prani-seniorum.cz včetně fotografií, popisu a přehledného rozpočtu. Stačí si vybrat to, které vás zaujme nejvíce a kreditní kartou, převodem na bankovní účet a u některých zaměstnanců i prostřednictvím příspěvku z Cafeteria mojeBenefity vložit libovolnou částku. Sodexo, stejně jako v předešlých letech, všechny darované peníze zdvojnásobí.

Za dobu fungování projektu se podařilo zlepšit kvalitu života více než dvanácti tisícům seniorů. Díky loňskému ročníku projektu si například obyvatelé domova důchodců ve Staré Rokli v těchto dnech užívají krásného jarního počasí a čerstvého vzduchu při práci na mobilních zahrádkách, v domově v Krabčicích relaxují v solných lázních, zatímco v domově pro seniory na Jižním městě odpočívají za zvuků zbrusu nového pianina. V ostravském domově Slunovrat oprášili senioři umění z tanečních a vysloužilí piloti z Leteckého spolku Praha zase jednou mohli vzlétnout k obloze.

Více informací na www.plnime-prani-seniorum.cz.

Eva Hromádková

Account executive

T +420 277 000 455

M +420 732 881 294

 

PR.Konektor
náměstí Republiky 1081/7
110 00 Praha 1

www.prkonektor.cz

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..