Stovka seniorů se sešla na ČSÚ

Čvn 05 2015

95 seniorů se zúčastnilo setkání v Českém statistickém úřadě. Ve čtvrtek 28. května přišli na pražskou Skalku do sídla ústředí, kde je přivítala předsedkyně Iva Ritschelová. Účastníci shromáždění si vyslechli její projev, v němž informovala o aktuálním dění v ČSÚ.


Iva Ritschelová seznámila přítomné statistiky ve výslužbě se specifiky přijímání nového služebního zákona, jenž bude na ČSÚ implementován od 1. července a jenž se týká 90 % zaměstnanců. Zopakovala, že stále převažují důvody, pro které by ČSÚ neměl být v první etapě zahrnut do chystaného zákona o státní službě, neboť je třeba dbát na zachování nezávislosti a odbornosti této instituce. Seniory zpravila také o personální struktuře Úřadu, která je trvale stabilizovaná, o čem vypovídá i velmi nízká míra fluktuace zaměstnanců. Svou proslov zaměřila Iva Ritschelová i na nové nařízení Evropského parlamentu a Rady EU o evropské statistice, které nejen v návaznosti na Řecko posiluje nezávislost národních statistických systémů a zvyšuje jejich efektivnost.


Setkání seniorů se koná každoročně a již potřetí na něj dorazil i Josef Pelikán, který do ČSÚ nastoupil v roce 1967: „Teď už jsem tři nebo čtyři roky v důchodu. V roce 2001 jsem skončil a pak jsem ještě šest let přesluhoval. Po roce 89 jsme museli statistiku různě přepočítávat za minulé období, to bylo celkem složité. Jinak to ale byla velmi zajímavá práce.“


Svůj podpis připojila na prezenční listinu rovněž Marie Heřmanová, která se na místě potkala s jednou ze svých bývalých kolegyň: „Bylo to příjemné setkání. Líbilo se nám to. Rádi sem chodíme. Letos jsme tu asi popáté. Paní předsedkyně mluvila zajímavě, hlavně o novém evropském nařízení o statistické službě.“


Pravidelné setkání pro seniory pořádá Odborová organizace při ČSÚ. Určeno je jak bývalým zaměstnancům, tak těm, kteří jsou v důchodovém věku a stále pracují v Praze.


Senioři diskutují s předsedkyní ČSÚ Ivou Ritschelovou.


Kontakt:

Petra Báčová

tisková mluvčí ČSÚ

tel.: 274 052 017

mob.: 778 727 232

e-mail: petra.bacova@czso.cz

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..