Téměř 60 % seniorů tráví volný čas aktivně. Podporu naleznou i letos ve sbírce „Plníme přání seniorů

Led 25 2016

 

Až 57 % českých seniorů preferuje podle průzkumu[1] agentury Ipsos aktivní trávení volného času, 47 % z nich se dokonce pravidelně věnuje pohybovým aktivitám. Společnost Sodexo se tak rozhodla i letos spustit již čtvrtý ročník iniciativy „Plníme přání seniorům“, jejímž cílem je zlepšení kvality každodenního života seniorů a podpora aktivního stáří. V loňském roce se díky sbírce podařilo vybrat téměř 1 mil. Kč a splnit tak všechna finálová přání. Partnery projektu jsou Diakonie ČCE, Asociace poskytovatelů sociálních služeb a projekt SenSen Nadace Charty 77/Konta Bariéry.


„Oproti loňským ročníkům jsme se letos rozhodli upustit od individuálních přání seniorů a naopak podpořit a obdarovat co nejvíce seniorů skrze domovy a kluby, ve kterých žijí,“ vysvětluje Lucie Miřácká ze společnosti Sodexo a dodává: „Prostřednictvím projektu Plníme přání seniorům se snažíme zlepšovat kvalitu života těm, kteří ani přes vyšší věk a případná omezení neztratili chuť žít a trávit svůj volný čas aktivně.“ Zájem seniorů o aktivní vyžití potvrdil i nedávný průzkum. Čeští senioři se nejčastěji věnují pohybovým aktivitám (47 %), rádi chodí za kulturou (19 %) nebo se vzdělávají (18 %). Pouze 7 % respondentů ve věku 65 – 99 let uvedlo, že se nevěnuje žádné aktivitě.


Kluby seniorů či zařízení pečující o seniory po celé České republice mohou poslat svá přání až do 28. února 2016 prostřednictvím formuláře na webových stránkách projektu. Přání by se měla týkat aktivního trávení volného času. Ze všech doručených přání budou ve spolupráci s partnery projektu vybráni finalisté, jejichž přání organizátoři splní. V dubnu 2016 bude vyhlášena veřejná sbírka, ve které mohou dárci z řad veřejnosti podpořit přání, které je jim blízké. Společnost Sodexo stejně jako každý rok zdvojnásobí každý příspěvek do sbírky.


„Senioři patří ke stěžejním skupinám našich klientů. Těší nás, že máme možnost se podílet na takto úspěšném projektu, jenž má za cíl prospívat lidem ve zralé etapě jejich života, navíc se zapojením nejširší veřejnosti,“ dodává Mgr. Petr Haška, ředitel Diakonie ČCE. Od svého vzniku iniciativa napomohla splnění snů a přání za téměř 2,9 mil. Kč a zlepšila kvalitu života více než 9000 českých seniorů.


Sodexo v České republice

Od roku 1992, tedy od doby, kdy Sodexo vstoupilo na český trh, poskytuje všech 1560 zaměstnanců skupiny v ČR služby, které zlepšují kvalitu každodenního života. Sodexo nabízí služby v oblastech zaměstnaneckých benefitů, motivačních programů a řešení pro veřejnou správu, ať už prostřednictvím poukázek na stravování a volný čas, dárkových poukázek nebo systému na správu benefitů Cafeteria. Dále pak i služby v oblasti komplexních řešení služeb na míru u klienta (firemní restaurace a širokou škálu služeb facility managementu – správy budov, údržby mechanických zařízení a elektro, revizí, projekt managementu, úklidu a administrativních služeb).

Sodexo, světová jednička v řešeních pro kvalitu každodenního života

V Sodexo věříme, že kvalita každodenního života přispívá k rozvoji jednotlivců a zvyšuje výkonnost firem a organizací. S ohledem na tuto naši filozofii jsme se od doby našeho založení Pierrem Bellonem v roce 1966 postupně stali strategickým partnerem společností a institucí, které kladou důraz na výkonnost a tělesnou a duševní pohodu zaměstnanců. Všech 420.000 zaměstnanců skupiny Sodexo v 80 zemích sdílí společný zájem na poskytování kvalitních služeb a vytváří, řídí a dodává jedinečnou nabídku řešení motivace a služeb na míru.[1] Průzkum z ledna 2016 provedený na 500 respondentech starších 65 let

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..