Výhodné nakupování i pro seniory

Lis 07 2017

Rozjitřená předvolební situace se pomalu uklidňuje a všichni se vracíme ke každodenním starostem a radostem. Nedá se čekat, že by v nejbližší době došlo k nějakým zásadním změnám ve výši důchodů a tak se naprostá většina seniorů snaží ušetřit nejen na běžných nákupech, ale i při investicích do vylepšení domácnosti. A to máme za rohem také blížící se vánoční svátky a s nimi spojenou nutnost vymyslet, nakoupit a zabalit nějakou maličkost pro často velmi rozvětvené rodiny.

Jednou z cest, jak ušetřit, je sledovat akční letáky a vybírat si takové výrobky, které jsou momentálně zlevněné. Ani shutterstock_85926043senioři nemusí být ale odkázáni jen na to, co najdou ve svých poštovních schránkách.  Hodně důchodců má dnes doma internet a na něm najde praktický server www.letakomat.cz, kde jsou všechny aktuální i připravované slevy přehledně nejen podle jednotlivých obchodů, ale také podle nákupních témat. V aktuální nabídce supermarketů tak najdou nejen informace o levnějších potravinách a drogerii, ale také nápady na dárky pod stromeček a další užitečné výrobky za rozumné ceny.

Například v aktuálním letáku Lidl najdete třeba pomocníky pro blížící se předvánoční úklid. Výhodně tak až do 29. října můžete nakoupit třeba vlhčené ubrousky na úklid (sleva 37 %, jednorázové ochranné rukavice, nebo pytle do koše na odpadky (sleva 33 %). Čisticí prostředky prodávané pod značkou W5 jsou cenově výhodné vždy, ale momentálně nakoupíte třeba čistič skel této značky se slevou 16 %, gelový čistič potrubí levněji o 25 % a prostředky na mytí nádobí se slevou 18 %. Z potravin zaujme třeba sleva na celou chlazenou kachnu bez drobů, pivo Argus nebo pomerančová šťáva (vše se slevou 20 %). Pro podzimní chladné počasí jsou v aktuální nabídce třeba trika s dlouhými rukávy, roláky v balení po 2 kusech nebo výhodné balení ponožek po 5 kusech. Možným typem na vánoční dárky jsou klasické i rotační holicí strojky, žehlička na vlasy či kulmofén, nástěnné hodiny, nebo příjemné pánské i dámské župany.
Nový leták Kaufland platný od 26. 10. nabízí také výrazné slevy, ale nabídka se obchod od obchodu liší, proto je dobré se podívat na letakomat.cz, najít si váš oblíbený Kaufland a slevy si ověřit. V populární XXL nabídce jsou tento týden třeba vepřové řízky v ceně 109 Kč/kg, kuřecí stehna 2,75 kg za 99,90 Kč, 20 rolí toaletního papíru za 119 Kč, nebo balení 24 100g kapsiček pro kočky za 149 Kč. Nejvyšší slevy jsou momentálně na margaríny Flora (48 %), Nescafé 200 g (50 %), nebo vepřovou plec (42 %). Výhodná cena je také na Kladenskou pečeni (sleva 44 %) a kuřecí prsní řízky (sleva 31 %). Hrozny bílé stojí jen 39,90 Kč za kilogram a velmi výhodné je i pětikilové balení cibule. S blížícími se Dušičkami také upravujeme hroby svých blízkých. V Kauflandu momentálně výhodně nakoupíte různé druhy chryzantém a vřes a také hřbitovní svíčky. Pokud rádi mlsáte nebo chcete mít doma vždy připraveno něco pro vnoučata, vyberte si z nabídky čokolád Orion (sleva 45 %). Pro vánoční pečení je v akci vaječný likér (sleva 32 %), lísková jádra (33 %), rozinky (30 %), strouhaný kokos (25 %), cukr krystal (40 %), kakao (36 %), nebo pečící papír (51 %). Pro nákup dárku nalákají třeba slevy na vybrané druhu tvrdého alkoholu nebo sektu (až 35 %).

Dalším oblíbeným řetězcem seniorů je Penny Market. Také v jeho aktuální Penny Market nabídce najdete potraviny, drogistické zboží i další výrobky za velmi výhodné ceny. V Penny je momentálně k dostání výhodně třeba kuře chlazené, nebo pětihvězdičkovou Metaxu (oba výrobky se slevou 35 %). Kuřecí špekáčky mají slevu dokonce 42 % a uzená rolovaná plec 48 %. Na vybrané uzeniny a sýry jsou aktuálně slevy ve výši 20 až 40 %. Jako dárek pro své blízké můžete koupit třeba sadu příborů (sleva 42 %), různá dětská DVD za 99 Kč/ks, nebo vybrané hračky za speciální ceny. A hlavně při plánování nákupů nezapomeňte, že v sobotu 28. října je státní svátek, takže jak Penny Market, tak i další velké obchody mají proto ze zákona zavřeno.

Foto: zdroj Shutterstock

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..