Britská herečka Jacqueline Bissetová oslaví sedmdesátiny

Zář 13 2014

ČTK – Jacqueline Bissetová, která 13. září oslaví své 70. narozeniny, točila s mnoha slavnými režiséry a na kontě má přes šest desítek filmů. Excelovala mimo jiné ve snímcích Bullitův případ, Letiště, Americká noc, Muž z Acapulka, Vražda v Orient expresu, Hlubina nebo Smyslná orchidej.


Bissetová se narodila ve Weybridgi nedaleko Londýna a původně chtěla být tanečnicí. Na začátku 60. let se začala živit jako fotomodelka a manekýnka, a třebaže to v tomto oboru podle vlastních slov “nikdy nikam nedotáhla”, neunikl její atraktivní zjev pozornosti filmařů a od roku 1965 už sbírala první zkušenosti před kamerou.


Zajímavé herecké příležitosti jí poskytla také televize, především hlavními rolemi v adaptaci Tolstého románu Anna Karenina nebo v miniseriálu Napoleon a Josefína: Milostný příběh. Za výkon v kanadské televizní verzi Johanky z Arku, natáčené v České republice, získala nominaci na Zlatý glóbus. Zlatého glóbu se dočkala letos v lednu v kategorii televizní herečka ve vedlejší roli v sérii Dancing on the Edge (Tanec na hraně).

 

 

Zatím naposledy se objevila ve filmu amerického režiséra Abela Ferrary Welcome to New York (Vítejte v New Yorku). Snímek, který měl premiéru letos, je inspirován skandálem, v němž byl bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominique Strauss-Kahn v USA obviněn pokojskou ze znásilnění. Strausse-Kahna si zahrál Gérard Depardieu, Bissetová ztvárnila jeho manželku, známou novinářku Anne Sinclairovou.


Bissetová už léta žije v Los Angeles. Přestože měla několik vážných vztahů a aférek, nikdy se nevdala a nemá děti.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..