Britská zpěvačka Annie Lennoxová oslaví šedesátiny

Pro 25 2014

Šedesátiny oslaví 25. prosince britská zpěvačka Annie Lennoxová, která se nejvíce proslavila jako členka popového dua Eurythmics. Rodačka ze skotského Aberdeenu po studiu na Královské hudební akademii v Londýně pracovala jako číšnice a zpěvačka v kabaretu, kde se seznámila s Davem Stewartem. Oba pak společně působili v popové skupině The Tourists a po jejím rozpadu založili počátkem 80. let kapelu Eurythmics, se kterou pronikli až na vrchol žebříčků s hity jako Sweet Dreams, Sexcrime či There Must Be An Angel.

 
 

Po deseti letech se veleúspěšné duo rozpadlo a Lennoxová s typicky blonďatými a na krátko střiženými vlasy se vydala na sólovou dráhu, během níž vydala vysoce ceněná alba Diva, Medusa, Bare nebo Songs of Mass Destruction. V roce 1999 se Stewartem Eurythmics na čas znovu oživili, když podnikli světové turné a vydali desku Peace. O pět let později Lennoxová získala Zlatý glóbus a Oscara za píseň Into The West k filmu Pán prstenů. Za svou kariéru prodala přes 80 milionů nosičů, zatím poslední sólové album vydala letos pod názvem Nostalgia.


V posledních letech se věnovala především boji proti chudobě a AIDS v Africe. V roce 2012 se ve svých 57 letech potřetí provdala, když si vzala bojovníka proti šíření viru HIV Mitche Bessera. Její první muž Radha Raman pocházel z Německa a byl přívržencem hnutí Hare Krišna. Z manželství s druhým mužem, izraelským filmovým a hudebním producentem Urim Frutmannem, má Lennoxová dvě dcery.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..