Filmové hvězdě Brigitte Bardotové bude osmdesát let

Zář 28 2014

ČTK – Před 80 lety, 28. září 1934, se narodila slavná francouzská herečka Brigitte Bardotová. V 50. a 60. letech minulého století patřila k nejslavnějším sexuálním symbolům filmového plátna. Později svou hereckou dráhu vyměnila za boj na ochranu zvířat, jemuž se věnuje dodnes.


Filmovou kariéru zahájila Bardotová jako dívka z titulní strany módního časopisu Elle. Svým atraktivním vzhledem zaujala francouzské filmaře natolik, že ji v osmnácti obsadili po boku slavného Andrého Bourvila ve snímku Vesnička v Normandii.

 

 

Do širšího povědomí diváků se Bardotová dostala díky snímku …a Bůh stvořil ženu, který v roce 1956 natočila pod režisérským vedením svého tehdejšího manžela Rogera Vadima. Následovala řada dalších snímků, z nichž ale jen pár vybočovalo z průměru. V polovině 60. let jí však role ve filmu Viva Maria! vynesla nominaci na cenu pro nejlepší zahraniční herečku, kterou udělovala Britská filmová a televizní akademie.


Poslední film s Brigitte Bardotovou v hlavní roli přišel do kin v roce 1974. I přes poměrně brzké ukončení kariéry, k němuž se herečka rozhodla dobrovolně, čítá její filmografie na čtyři desítky titulů. K nim je možné přičíst i několik hudebních nahrávek, mimo jiné se zpěvákem a hudebníkem Sergem Gainsbourgem.


Natáčení Bardotová vyměnila za boj za práva zvířat. Na jejich ochranu také založila vlastní nadaci.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..