Herečka Simona Postlerová oslaví padesátiny

Lis 09 2014

ČTK – Herečka Simona Postlerová, která 9. listopadu oslaví 50. narozeniny, je dobře známá nejen televizním divákům, ale především návštěvníkům pražských divadel. Nyní je od roku 1992 členkou uměleckého souboru Divadla na Vinohradech, v letech 1987 až 1992 byla v angažmá Národního divadla.


Plzeňská rodačka Postlerová, která pochází z divadelní rodiny, vystudovala pražskou DAMU a již během studia hostovala v Národním divadle. Později hrála například i v Činoherním klubu, v Hudebním divadle Karlín a v Divadle Ungelt. Kromě desítek divadelních rolí (Brouk v hlavě, Jistě, pane ministře, Dvojitý agent) má na svém kontě i řadu rolí ve filmu a televizi. V poslední době hrála například v komediích Probudím se včera a Experti. V televizi hrála v řadě filmů (Divnovlásky, Bankrotáři, Kočky, Kean) i seriálů (Vyprávěj, Hotel Herbich, Poslední sezóna), řadu příznivců si získala i vystupováním v televizní soutěži Duety… když hvězdy zpívají.


Postlerová také často pracuje pro rozhlas a výrazně se prosadila i v dabingu – v roce 2002 získala Cenu Františka Filipovského za nadabování Emmy Thompsonové v britském filmu Vtip.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..