Padesátiny slaví hudebník Petr Břetislav Chovanec

Pro 04 2014

ČTK – Padesáté narozeniny oslaví 4. prosince hudebník Petr Břetislav Chovanec vystupující jako P. B. Ch. Zpěvák a baskytarista je znám především z působení v kapelách Lucie a Wanastovi Vjecy.


P. B. Ch. se narodil v pražské Krči, jeho otec Jaroslav byl vyhlášený boxer, také otcovi bratři byli mistry republiky v boxu. V roce 1979 se P. B. Ch. přihlásil na obor elektromechanik, o šest let později odpověděl na inzerát hudební skupiny Prášek, která sháněla baskytaristu. Kapela později změnila název na Lucii v sestavě David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym a P. B. CH a stala se z ní jedna z nejúspěšnějších českých popových skupin, když získala celkem čtyřikrát ocenění Český slavík.

 

Lucie oznámila tvůrčí pauzu v říjnu 2004 a oficiálně potvrdila svůj návrat na hudební scénu předloni v prosinci. V roce 1988 založil P. B. Ch. společně s Kodymem skupinu Wanastovi Vjecy, ve které působil se čtyřletou přestávkou do roku 2010. V roce 1994 vydal sólovou desku s názvem P. B. Ch. a jako producent se podílel na albech Anny K. a Cirkusu Praha.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..