Pětapadesátiny oslaví kanadský zpěvák a skladatel Bryan Adams

Lis 04 2014

ČTK – Pětapadesáté narozeniny oslaví 5. listopadu kanadský zpěvák a skladatel Bryan Adams. Rockového písničkáře, jenž nejvíc zaujal svými baladami, proslavila skladba k filmu Tři mušketýři All For Love, kterou v roce 1993 nazpíval společně se Stingem a Rodem Stewartem, nebo balada Please Forgive Me. Jeho nejúspěšnějším singlem je píseň (Everything I Do) I Do It for You z roku 1991, kterou složil k filmu Robin Hood: Král zbojníků.


Adams začal psát první písně v roce 1977 pro Loverboy, BTO a Bonnie Tylerovou. Jeho stálým spolupracovníkem se stal Jim Vallance, sám debutoval v roce 1979. Až po čtyřech letech měl první hit Straight From The Heart, později se ale stal jedním z nejvýraznějších zpěváků a skladatelů populární hudby 80. a 90. let. K Adamsovým dalším hitům patří skladby Cuts Like a Knife, Heaven, Summer of ’69 či Run To You. Nejnovější řadovou desku nazvanou Tracks of My Years vydal Adams letos v září.


Melodický hardrock zpěváka, jenž se věnuje také fotografii, si mohli již několikrát naživo vychutnat i čeští fanoušci. Zatím naposledy v tuzemsku Adams vystoupil letos v červnu, kdy hrál v Brně před více než 10.000 příznivci.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..