Před 20 lety zemřel výrazný herec Petr Čepek

Zář 19 2014

ČTK – Před 20 lety, 20. září 1994, zemřel po dlouhé a těžké nemoci populární český herec Petr Čepek. Jeho život vyhasl čtyři dny po jeho 54. narozeninách ve vrchlabské nemocnici.


Herecký mág s uhrančivýma očima a podmanivým, až démonický pohledem patřil tři desítky let ke kmenovým hercům pražského Činoherního klubu. V něm prožil prakticky celou svou divadelní kariéru – jeho členem se stal v roce 1965 po krátkém angažmá v Ostravě, které přijal jako absolvent DAMU.


Výrazně se ale prosadil i v televizi a ve filmu. Nezapomenutelné role vytvořil například ve Vláčilových snímcích Údolí včel a Adelheid, Herzových Petrolejových lampách a Morgianě, Menzelových Postřižinách a Slavnosti sněženek či Lipského Zabil jsem Einsteina, pánové a Tři veteráni. Jeho poslední filmovou rolí byl doktor Faust ve Švankmajerově podobenství nazvaném Lekce Faust, za kterou dostal in memoriam Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.

 
 

Pražský rodák, který ale vyrůstal v Ostravě, byl třikrát ženatý a měl dvě dcery, Petru a Kristýnu. V roce 1989 se výrazně podílel na demokratických změnách v Československu.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..