Rocková královna Tina Turnerová slaví pětasedmdesátiny

Lis 25 2014

Americká zpěvačka Tina Turnerová (vlastním jménem Anna Mae Bullocková), která 26. listopadu oslaví pětasedmdesátiny, je už více než půl století stálicí hudební scény. Za tu dobu prodala osminásobná držitelka cen Grammy přes sto milionů kopií svých desek, časopis Rolling Stone ji zařadil na 17. místo v anketě o nejlepší zpěvačku všech dob a v roce 1991 byla přijata do rokenrolové Síně slávy. Svým mladistvým elánem navíc “rocková královna” ještě nedávno zastiňovala výrazně mladší kolegyně.

 

Zpěvačka s charakteristickým chraplavým hlasem poprvé zaujala v roce 1960, kdy se svým budoucím manželem Ikem Turnerem přišli s hitem A Fool in Love. Koncem 70. let se vzpamatovávala z rozvodu s agresivním a na alkoholu závislým Turnerem, z osobní krize, kterou provázelo přibrzdění sólové kariéry i spousta dluhů, jí pomohly posilovna a buddhismus.


Závratný úspěch jí přineslo album Private Dancer s hitem What’s Love Got to Do with It z roku 1984. Turnerová tehdy změnila image a stylově se posunula od soulu a blues k popu. Následovaly další hity jako We Don’t Need Another Hero, Simply the Best či GoldenEye. Loni se provdala za svého dlouholetého přítele, o 16 let mladšího německého hudebního producenta Erwina Bacha, a přijala švýcarské občanství.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..