Rockový písničkář Bruce Springsteen oslaví pětašedesátiny

Zář 23 2014

ČTK – Před šedesáti pěti lety se v Long Branch v New Jersey narodila jedna z ikon současné populární hudby – rockový písničkář Bruce Springsteen. Springsteen patří k nejúspěšnějším, nejvlivnějším i k nejvíce vydělávajícím hudebním hvězdám. Během své kariéry získal 20 ocenění Grammy. Mezi jeho nejznámější desky patří Born to Run a Born in the U.S.A.


S hudbou začal Springsteen ve třinácti letech poté, co na vlastní oči viděl vystoupení Elvise Presleyho. O deset let později již podepsal smlouvu se společností CBS Records, která v něm viděla “nového Dylana”. Desky Springsteena, přezdívaného Boss, nemají podle kritiků i fanoušků slabiny. Celkem vydal 18 studiových desek, tu první, Greetings from Asbury Park, N.J., v roce 1973, ta zatím poslední s názvem High Hopes vyšla letos v lednu.

 

Svoji nejslavnější desku “Born In The U.S.A.” vydal v roce 1984. Album se dostalo v USA i Británii na první místo hitparád a přineslo sedm hitů, které se dostaly do Top 10. Stalo se jedním z nejziskovějších alb všech dob. Nedílným průvodcem jeho kariéry je E Street Band, Springsteenova kapela, kterou písničkář několikrát rozpustil a poté znovu svolal.


Springsteen se také dvakrát představil českým fanouškům v Praze – poprvé v roce 1997 akustickým koncertem, podruhé o patnáct let později i s E Street Bandem na fotbalovém stadionu v pražském Edenu.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..