Sedmdesátiny oslaví baskytarista Vladimír “Guma” Kulhánek

Zář 03 2014

Vladimír Kulhánek, přezdívaný Guma, který 4. září oslaví sedmdesátiny, bývá často označován za nejlepšího českého rockového baskytaristu. Natočil bezpočet studiových alb různých žánrů a hrál v řadě slavných kapel, například Flamengo, Etc…, Blues Band Luboše Andršta, Krausberry a Stromboli. V posledních letech koncertuje mimo jiné s Annou K., kapelami T4 a November 2nd a projektem Kulhánek, Holeček, Razím & Walsh.


“Když je člověk samouk, tak ho občas něco napadne. Mě napadla tenkrát taková metoda, že budu cvičit za tmy. Tak jsem všude zhasnul a hrál,” vzpomněl Kulhánek, který jako jeden z prvních baskytaristů v tehdejším Československu začal experimentovat s bezpražcovou baskytarou.

 

Pražský rodák Kulhánek vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze a se svou první kapelou Donald začal vystupovat v roce 1964. V roce 1971 natočil se skupinou Flamengo legendární desku Kuře v hodinkách a posléze hrál mimo jiné v doprovodné kapele Evy Pilarové, předříhovském Katapultu, Bohemii Leška Semelky, Krokách Františka Janečka či ve skupině Jany Kratochvílové.


V roce 2012 ho čtenáři časopisu Rock&Pop a posluchači Radia Beat vybrali do “české kapely snů” Supergroup.cz, v níž vystupuje s Michalem Pavlíčkem, Kamilem Střihavkou, Romanem Dragounem, Milošem Meierem a Janem Hrubým.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..