Slovenský zpěvák Jožo Ráž oslaví šedesátiny

Říj 23 2014

ČTK – Známý slovenský zpěvák baskytarista ze skupiny Elán Jožo Ráž oslaví 24. října šedesátiny. Skupinu Elán, která je stále populární na Slovensku i v ČR, dal dohromady již v roce 1969. Mezi největší hity skupiny patří písně Kaskadér, Láska moja, Neviem byť sám, Kočka, Zaľúbil sa chlapec, Nie sme zlí, Tanečnice z Lúčnice, Sestrička z Kramárov, Stužková či Voda, čo ma drží nad vodou.


Bratislavský rodák vystudoval psychologii na Univerzitě Komenského v Bratislavě a profesionální dráhu hudebníka odstartoval v roce 1981. Skupina tehdy vydala první desku Ósmy svetadiel a zaměřila se na koncerty ve sportovních a zimních halách. Během první poloviny 80. let se vypracovala na jednu z nejpopulárnějších skupin v tehdejším Československu. Rážův hlas i jeho image šlachovitého muže, při koncertech vždy ve stoji rozkročmo, patřil k základnímu kapitálu skupiny.

 





Polistopadová éra pak nebyla pro Elán nikterak valná. Mnohdy k tomu přispěly některé Rážovy kontroverzní výroky, v nichž obdivoval premiéra Vladimíra Mečiara a které odpudily řadu partnerů i médií. Počátkem 90. let se Ráž začal věnovat vedle hudby i podnikání.


Velký milovník motorek měl v červnu 1999 těžkou havárii na motocyklu a doslova podruhé se narodil. Lékaři mu nedávali mnoho nadějí, byl dva měsíce v kómatu.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..