Zpěvačka Miluše Voborníková oslaví pětašedesátiny

Pro 25 2014

V Čibu je bál, Baletka Lenka, Gimi det ding, Rozmarýn, Nepovídej – to je jen několik písniček z repertoáru zpěvačky Miluše Voborníkové, která 25. prosince oslaví pětašedesáté narozeniny. Největší úspěchy sklízela na počátku 70. let, kdy byla členkou Semaforu a pravidelně se umísťovala na předních příčkách v anketě Zlatý slavík. Na počátku 70. let také získala s písní Prej v létě stříbrnou Děčínskou kotvu a cenu publika a na festivalu v polských Sopotech jí byla udělena Cena novinářů.


Pochází z Mladé Boleslavi a jako malá chtěla být baletkou. Od šesti let proto chodila do rytmiky a od osmi do klasického baletu. V šestnácti letech však začala díky kamarádce amatérsky zpívat a času na balet tak ubývalo, až zpívání převládlo. Kromě základní školy chodila do “lidušky”, poté do zdravotnické školy a večerně ještě studovala lidovou konzervatoř.


Od roku 1968 byla Voborníková členkou divadla Semafor, nejdříve jako sboristka, později jako sólistka. V témže roce také nahrála první singly a absolvovala řadu televizních vystoupení, která jí získaly velkou popularitu. V následujících letech hrála v několika filmech a televizních inscenacích a od roku 1972 začala vystupovat s Petrem Spáleným, za kterého se v roce 1980 provdala a se kterým má dceru Barboru. Jsou spolu dodnes a dodnes spolu také vystupují.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..