Charita Ostrava chystá v příštím roce rozšíření svých služeb

Led 01 2015

Charita Ostrava v příštím roce rozšíří své služby. Pro klienty se od února otevře tréninkové středisko a také nový sociální šatník. V polovině roku 2015 by pak měla dokončit rekonstrukci dvou domů, které poskytují služby seniorům. ČTK to řekl ředitel charity Martin Pražák.


Tréninkové prostory charita vytvořila v suterénu ředitelství v Kořenského ulici. Součástí centra bude keramická či krejčovská dílna, lidé se v něm budou moci naučit pracovat s počítačem, připravena budou i školení finanční gramotnosti a zájemci budou mít k dispozici kuchyň pro nácvik kuchařských dovedností. Středisko bude sloužit především klientům azylových domů a také lidem, kteří žijí v takzvaných startovacích bytech, které jsou mezistupněm mezi azylovým domem a tradičním bydlením. “Cílem centra je pomoci lidem s integrací do společnosti, pomoci jim s pracovními návyky či s orientací v oblasti dluhové problematiky,” vysvětlil Pražák.


Zřízení střediska stálo zhruba tři miliony korun, centrum bude zpočátku otevřeno od středy do pátku. Jeho návštěvníkům bude pomáhat sociální pracovník.


V průběhu února pak charita otevře také nový sociální šatník v Jeremenkově ulici v městské části Vítkovice. Charitě se podařilo do pronájmu získat prostory přímo pod její sociálně-právní poradnou. “Šatník bude určen sociálně potřebným lidem,” uvedl Pražák. Za minimální manipulační poplatek v něm budou moci dostat oblečení. Charita ho chce získat od veřejnosti, v blízkosti šatníku by chtěla zřídit i kontejner pro sběr oblečení, který by byl lidem k dispozici mimo otevírací dobu šatníku. Měl by být otevřen čtyřikrát týdně, jeden den bude vyhrazen na třídění a čištění oděvů.


V červenci charita dokončí renovaci charitních domů svatého Václava a svaté Alžběty, které se začaly opravovat letos. Celkové náklady na renovaci jsou 33 milionů korun. Rekonstrukce má přinést větší komfort pro klienty, protože v zařízeních budou zrušeny třílůžkové pokoje, které se přebudovávají na jednolůžkové a dvoulůžkové. V obou zařízeních se navíc počítá s výraznými přestavbami zahrad, které budou v budoucnu sloužit i k terapeutickým programům.


K menším projektům, které charita připravuje, bude patřit například vybudování nového chodníku v zahradě ostravského hospice svatého Lukáše nebo zateplení střediska Michala Magoneho, které slouží dětem a mládeži.

 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..