Dopravu v Praze komplikoval sníh, vyjely všechny sypací vozy

Pro 30 2015

Dopravu v hlavním městě komplikoval dnes dopoledne sníh. Do ulic proto postupně vyjely všechny sypací vozy Technické správy komunikací (TSK). ČTK to řekla její mluvčí Barbora Lišková. Kvůli počasí vzrostl v Praze počet dopravních nehod, podle mluvčího policie Tomáše Hulana ale šlo většinou jen o promáčknuté plechy. Sníh způsobil potíže i v městské hromadné dopravě.


Radnice, které se mají starat o většinu chodníků v metropoli, vyslaly na úklid brigádníky. Třeba Praha 6 má na takové případy přes 500 lidí z řad studentů, nezaměstnaných nebo seniorů. Každý z nich uklízí 400 metrů chodníků, za což dostává měsíčně od městské části pevnou částku 2000 korun a dalších 400 korun za každý odpracovaný den. Mluvčí Adam Halmoši řekl, že radnice tím oproti strojovému čištění výrazně ušetří. Třeba v Praze 13 zase ulice uklízí předem vybraná firma. Na mnoha místech, třeba v centru města, ale zůstal sníh na chodnících neodklizený.


Řidiči si dnes museli dát pozor například na Pražském okruhu. “V terénu máme veškerou techniku. Po sedmé ranní vyjely sypače na hlavní tahy, zhruba o hodinu později začaly ošetřovat i menší komunikace,” řekla ráno Lišková. V některých místech ležel rozbředlý sníh po chemickém ošetření, v průběhu odpoledne zůstávaly komunikace většinou už jen mokré.


Pražská policie eviduje zvýšený počet nehod, příčinou většiny z nich byl právě sníh. Po 10:00 se dvě auta srazila například v ulici K Podjezdu nebo v Chodské, auto havarovalo také na Strakonické. “Až na výjimky se nehody obešly bez zranění,” podotkl Hulan. Sníh podle webu dopravního podniku po ránu zbrzdil autobusy městské hromadné dopravy třeba na Zličíně, Spořilově nebo v Motole. V průběhu odpoledne se situace na silnicích postupně uklidňuje.


V metropoli je dnes oblačno až zataženo se sněžením nebo sněhovými přeháňkami. Odpoledne se začalo vyjasňovat, sněží už jen ojediněle.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..