Důchodci budou mít v Ostravě levnější cestování s kartou ODISka

Pro 20 2014

Důchodci ve věku do 70 let, kteří pro cestování městkou hromadnou dopravou v Ostravě používají čipovou kartu ODISka, zaplatí příští rok za měsíční jízdenku pro všechny čtyři zóny 250 korun místo dosavadních 346. O tarifu na rok 2015 dnes rozhodla valná hromada společnosti Koordinátor ODIS. ČTK to řekl jednatel společnosti Jan Dvořák. Důchodci od 70 let cestují MHD v Ostravě zdarma.


Tarif v Moravskoslezském kraji zaznamená ještě jednu výraznější změnu: Lidé, kteří cestují příměstskými autobusovými linkami zaplatí u jednotlivého jízdného o korunu více. “To znamená, pokud cestující nemá předplatní jízdenku, platí jízdné pouze v hotovosti, tak cena jízdného se zvýší při všech cestách o jednu korunu. Pokud ten cestující to platí z elektronické peněženky na čipové kartě, tak nedochází ani tam ke změně,” řekl Dvořák.


Výše jednotlivých jízdenek v příměstských autobusech se liší podle ujetých kilometrů. Dvořák doplnil, že žádné další podstatné změny v cenách jízdného v kraji nejsou.


Společnost Koordinátor ODIS v Moravskoslezském kraji řídí regionální dopravu. Zabývá se především správou integrovaného dopravního systému ODIS a jeho rozšiřováním.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..