Hotel Zámek Berchtold je pro každého, i pro seniory

Říj 03 2013

Vysoce atraktivní areál se nachází 30 km od centra Prahy směrem na Brno po dálnici D1. Leží v překrásné přírodě, obklopen nádherným parkem. Dokonale zrenovovaný interiér zámku nabízí ubytování v 16 pokojích. Jeden ze zámeckých sálů lez využít k pořádání společenských událostí, jako jsou plesy, koncerty, výstavy, svatby a jiné nevšední příležitosti. Druhý sál je vybaven konferenční technikou a je plně připraven pro firemní i soukromé akce tohoto druhu. Restaurace Kouzelná zahrada je zaměřena na lokální a italskou kuchyni a během teplejších měsíců otevírá nádvoří a park k příjemnému zahradnímu stolování.

Wellness centrum je vybavené hydromasážními vanami, sprchou a masážním lůžkem

Naprostou pohodu a relaxaci můžete zažít ve wellness centru vybaveném hydromasážními vanami, sprchou a masážním lůžkem. Wellness studio nabízí i další služby jako je manikúra, pedikúra, kosmetika a kadeřnictví. V zámku je umístěno regionální obecní muzeum. Jeho expozice jsou zaměřeny na historii vesnice a blízkého okolí – najdeme zde sklářské výrobky, sbírku zbraní, mysliveckých trofejí, mincí, papírových platidel apod. sportovní areál v blízkosti zámku plně vyhoví dětem i dospělým. Zahrajte si tenis, golf a fotbal. Cyklostezky v okolí jsou jako stvořené na výlety Ladovým krajem a přírodním parkem Velkopopovicko.

Prezentační video Zámek Berchtold

 

Historie Zámku Berchtold a jeho majitelé

První zmínka o panském sídle a statku ve Vidovicích se objevuje již ve 14. Století. Roku 1877 byl statek zapsán do zemských desek samostatně jako statek Vidovický. O pár let později byl statek (mapován již jako zámek) odprodán novým majitelům, kteří zde roku 1904 provedli největší a nejpodstatnější stavební úpravy. K významným vlastníkům panství patřily osobnosti jako například Václav Stařimský, svobodný pán z Libštejna, Jan Josef Václav Radecký z Radče, rodina pražského podnikatele Millera, známý Prof., ředitel Hypoteční banky, Dr. G. Blažek nebo šlechtický rod Berchtoldů z Uherčic. Od druhé poloviny 20. století se v areálu usídlila armáda – záložní vojenské stanovistě protivzdušné obrany Prahy. Poté připadl zámek obci Kunice, která jej odprodala soukromé firmě. Ta nechala celý objekt chátrat. Nová etapa zámku začala dne 18. dubna 2005, kdy se majitelem zámku stala rodina JUDr. Václava Růžičky z Kunic-Vidovic. Rodina dala zámku jméno podle posledního dochovaného erbu. Noví majitelé zámek včetně jeho okolí kompletně zrekonstruovali a otevřeli široké veřejnosti.

 

 

Kalendář akcí do konce roku 2013

 

ŘÍJEN

26.10. Halloween pro děti

 

LISTOPAD

11.11. Svatomartinský večer – gastro akce

30.11. Mikulášská nadílka a zvonkový průvod

 

PROSINEC

15.12. Živý Betlém

31.12. Zámecký Silvestr

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..