Jak je to s úhradou domácí péče?

Čvc 28 2013

V případě, že pacientovi předepíše domácí péči jeho praktický lékař nebo ošetřující lékař, který ho propouští z nemocnice po hospitalizaci, je domácí péče hrazena zdravotní pojišťovnou až do výše 3 hodiny za den. Aby byla péče hrazena, musí být vypsána na speciálním formuláři. Pokud jej vypíše praktický lékař, má platnosti 3 týdny. Poukaz vypsaným ošetřujícím lékaře pouze 14 dní.  Poukaz nemůže předepsat ambulantní specialista. V takovém případě musí žádat o vypsání poukazu praktického lékaře.

Pokud pacient vyžaduje domácí péči sám, stává se samoplátcem a péči si hradí. V tom případě se stačí spojit s agenturou domácí péče a sjednat si tuto službu dle svých potřeb.

U hrazené péče je nutné počítat s cenou práce kvalifikované zdravotní sestry. Výkony hrazené v rámci domácí péče jsou ohodnoceny dle platného sazebníku Všeobecné zdravotní pojišťovny. U péče poskytované v sobotu, neděli, o svátcích a mezi 22.00 až 6.00 hod. ranní je nutné počítat s příplatkem. Zvlášť se účtuje doprava a spotřebovaný materiál (injekční stříkačky, obvazový materiál apod.).

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..