Je třeba si uvědomit, že stáří se blíží

Zář 22 2013

V Praze žije přibližně čtvrt milion důchodců a v ČR by počet lidí starších 60 let v roce 2020 mohl podle ČSÚ dosáhnout až 2,7 milionu obyvatel. Počet starých lidí narůstá a s prodlužováním věku také narůstat bude.


Jsme mladí vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří si uvědomili nejenom tento fakt, ale především fakt, že i my budeme staří, avšak v pokročilém věku již nebudeme mít dostatek sil na to, něco vymýšlet a dostatečně se o sebe postarat.Rozhodli jsme se začít poskytovat praktické služby, ale také kulturní akce, tak aby měly co nejvyšší úroveň. Nabízíme tak základní služby pro seniory jako je úklid, pomoc s nákupem či doprovod na úřady, ale také se snažíme zaměřit na tzv. aktivizaci seniorů. Tedy aby senioři v Praze mohli plnohodnotně dožívat v přirozeném prostředí a zároveň využívat možnosti, které naše metropole nabízí. Mnoho seniorů touží vidět novou O2 arénu, jít do nového multikina na 3D oskarový snímek či do divadla na novou hru, ale sami to již buďto nezvládnou, bojí se, nebo o všech možnostech nejsou dostatečně informováni.


Spojujeme také narůstající touhu mladých dělat při škole užitečnou brigádu (a ne sedět za pokladnou či obvolávat klienty mobilních operátorů) spolu s větší a větší potřebou seniorů o pomoc. Především se velice pozitivně osvědčuje a senioři vyhledávají to, že mohou svůj čas trávit s mladou generací, vyměnit si zkušenosti a mladá studentka na úklid nejlépe pomůže seniorovi s odesláním sms či popíše, co to je ten Facebook.


Jedna z našich služeb je také například poskytování základních lekcí s počítačem přímo v bydlišti klienta. Student přijde s notebookem a senior si může zjistit na internetu potřebné informace, které již Zlaté stránky neposkytují, či například poznat základy a poté se může například odhodlat jít do některé ze školiček internetu. Pomáháme také seniorům zajišťovat pro ně již složité úkony jako výměna žárovek, přišroubování poličky, přemístění skříně nebo mytí oken.


Senioři si po našem boku pod odborným dozorem mohou také zaplavat, zajezdit na kole či si jen vyjít do parku a zahrát například petanque.


Samozřejmostí je také poskytování dlouhodobé pomoci těm, kteří již na tom nejsou zdravotně tak dobře, aby mohli například výše uvedené aktivity provozovat.


Senioři můžou kdykoliv zavolat na naší bezplatnou linku 800 888 014 a zjistit si informace a sdělit jejich přání a potřeby. Pokud se obě strany dohodnou, tak se domluví, kdo a v jaký den dorazí, aby dotyčnému seniorovi pomohl. Často není problém poskytnout pomoc ještě ten samý den, nejpozději ten samý týden.


Nevázanost na žádné smlouvy, flexibilita, snaha splnit jakékoliv přání v co největší kvalitě a setkávání a komunikace mladých lidí se starou generací jsou hlavními přednostmi oproti službám, které poskytuje stát, jejichž základní platformu se nesnaží nabídka Home Senior popřít, ale naopak doplnit a nahlížet na problematiku z druhé strany.


Přednosti služeb Home Senior:

– Hlavním naším krédem je: cokoliv – kdykoliv – s úsměvem – bez starostí.

– Máme letité zkušenosti z neziskového sektoru a prací v sociální oblasti, které spojujeme s moderním pojetím, které se přizpůsobuje přáním zákazníků.

– Úspěšně spolupracujeme s množstvím pražských institucí a úřadů.

– Za více než 3 roky působení naše služby pomohly více než 150 babičkám a dědečkům – zatím bez jediné nejmenší stížnosti.

– K dispozici jsou prověření a ochotní lidé obou pohlaví a všech věkových kategorií.

– Náš zákazník, náš pán. Všechnu naši práci podřizujeme přáním klientů. Děláme služby pro seniory jinak, poctivě a s radostí.

– Pracujeme non-stop a jsme plně flexibilní.

– Volejte kdykoliv na bezplatnou linku 800 888 014.

– Pro naše klienty pořádáme také bezplatné kulturní a společenské akce.

– Spolupracuje s námi a využívá nás například také herečka Květa Fialová.

– Těžko jinde seženete sekání zahrady, mytí oken, stěhovací práce či manikúru za námi nabízené ceny.

– Dle odezvy a reakcí údajně poskytujeme „nejkvalitnější služby pro seniory v Praze“.

– Jsme řádně pojištěni za jakékoliv možné škody.

 


Mgr. Pavel Vykydal

ředitel

Home Senior s.r.o.

www.homesenior.cz

tel. 736 535 799

zelená linka 800 888 014

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..