Kociánka volá „NECHME ZMIZET ZEĎ“ !

Úno 18 2014

Slyšeli jste někdy o Kociánce? Víte kde se tato malebná zahrada nachází a co se v ní děje za zázraky? Centrum Kociánka je organizací, která poskytuje péči pro tělesně a mentálně postižené lidi v Brně – Králově Poli. Letos oslaví 95 let své existence. Od roku 2013 se mění ze státní organizace na organizaci příspěvkovou. A nemění se jen  právní forma. Z uzavřené instituce se malými krůčky stává organizace, která zve ke spolupráci, má snahu komunikovat! A to nejen s neziskovými organizacemi s podobným  zaměřením, ale i s širokou veřejností či brněnskými firmami. Novým záměrem je výměna zkušeností, vzájemné poskytnutí prostoru a příležitostí.   Bývalá státní instituce se učí být dobrým hospodářem. To znamená nabízet kvalitní služby, znát svou cenu, umět se prodat a hlavně komunikovat a hledat příležitosti vzájemné spolupráce. Pokud se vám myšlenka a poslání naší organizace líbí, spojte své jméno s námi. Chystáme jednu z anonymních zdí, jež lemují naší zahradu popsat vašimi jmény, „necháme jí tak „zmizet“. Máte možnost podpořit projekty, které se u nás konají a vepsat se tak na „zeď slávy“. Nemusí to být vždy jen peněžitá pomoc. Naši klienti každoročně hledají uplatnění. Jste osvícenou firmou, která je připravená zaměstnat člověka s handicapem? Ozvěte se…


Jedním z takových projektů, který můžete podpořit je Festival v zahradách jiných světů Dobrý Den Kociánko . Bude se konat i letos. Je příležitostí, kdy zahrada Kociánky ožívá hudbou, divadlem, výtvarnými dílnami, soutěžemi pro malé i velké. Veřejnost si přijde na své od vnuček  po babičky! Krom kvalitní produkce hostujících umělců budete mít příležitost vidět i divadlo a hudbu lidí, kteří vnímají čas jinak. Zveme Vás srdečně „Zastavte se!“. Pro odbornou veřejnost chystáme jarmark neziskových organizací.  Dopoledne se Vám budou prezentovat soutěžemi  mateřské a základní školy. A co je hlavní? Máme narozeniny! Kociánka slaví téměř stovku – 95 let. Přijďte to s námi oslavit. Lákáme hosty jako jsou kapely Buty, Čankišou, Fru Fru, Hm.., Dva a divadla jako Anička a letadýlko nebo Theatro Ludem.


Na podporu tohoto festivalu je uspořádána Benefice pro Dobrý Den Kociánko 2014. Bude se konat v Bezbariérovém divadle BARKA  27. února 2014 od 18ti hodin. Na co se tento večer můžete těšit? Uvidíte divadelní představení CIRKUS KOCIÁNO – výsledek unikátního projektu integrace klientů Centra Kociánka a žáků brněnských základních škol, který úspěšně spojuje nadšení z nesmyslu a víru v kouzla a čáry. Dále vás čeká prodejní stánek, urputná DRAŽBA a mediální okénko pro naše milé sponzory. Přijďte se s námi pobavit ve společnosti herců z Divadla Husa na Provázku a vícemistra světa v beat-boxu, herce, muzikanta a moderátora Ondřeje Havlíka aka END.RU. Hladoví nezůstanete! Nasytí Vás pan RAUT.


Výtěžek benefičního večera podpoří Festival v zahradách jiných světů Dobrý Den Kociánko 2014, který pořádá CENTRUM KOCIÁNKA ve spolupráci s o.s. Užbachacharán – 29. května 2014.


http://www.usp-kocianka.cz/?q=dobry-den-kocianko/ddk-2011

http://www.usp-kocianka.cz/?q=cirkus-kociano

 


Zdena Mlezivová

dramaturgině festivalu

ddk@kocianka.cz

+ 420 602 674 140

 


Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..