Které komponenty je možné připojit do systému TREX, a tak maximalizovat užitek bezdrátové komunikace

Zář 10 2013

D-TREX – Kapesní jednotka

Slouží k příjmu volání především z poplachových tlačítek ATOM a D-ATOM, ale i dalších zařízení ze sortimentu firmy NEAT. Příjem zprávy je indikován akustickou a vibrační signalizací a zároveň je na barevném displeji zobrazena informace o volajícím (např. číslo pokoje a lůžka, nebo jméno). Pokud jsou v systému použity moduly D-POS a náramky D-ATOM, lze sdělit i místo, odkud pacient volá. Z přístroje TREX lze přivolat asistenci jiné sestry, která je také vybavena TREXem, nebo např. spustit akustickou či jinou signalizaci v případě nebezpečí. Je malý (100x48x21mm) a lehký (jen 60g včetně akumulátoru).

Nabíjecí kolébka pro kapesní jednotku TREX 2G

Pro dobíjení kapesní jednotky je vhodnější, než standardně dodávaný nabíjecí adaptér 230V. Mimo jiné proto, že poskytuje stanovené místo, kam se kapesní jednotka ukládá, pokud není zrovna používána a personál ji tak vždy snadno najde.

ATOM – Náramek s nouzovým tlačítkem

Slouží pro přivolání sestry. Nosí se jako náramkové hodinky (což je obvykle nejpraktičtější), nebo zavěšený na krku. Je možné jej použít též jako nástěnné tlačítko a to např. i ve sprše. Za šňůrku může též viset nad lůžkem v dosahu ležícího klienta. ATOM je napájen Lithiovou baterií s životností 5-10 let. Je vodotěsný a mechanicky odolný a také malý a lehký (jen 12g), takže se velmi snadno nosí.

HAPA – Adaptér pro ATOM

Adaptér vyrobený z akrylátového skla, sloužící snadnému stisknutí tlačítka ATOM, pokud by senioři nebo invalidé měli potíže s používáním menšího tlačítka na přístroji. Umožňuje spustit poplach např. loktem, hlavou, nebo jinou částí těla. Lze také připevnit na zeď.

 


FALL+ – Náramkové tlačítko s detektorem pádu

Automaticky detekuje pád klienta na zem a zároveň slouží jako běžné náramkové tlačítko pro přivolání pomoci.

 


 


ROOM – Bezdrátový pokojový panel

Využitelný také jako lůžková jednotka. Má tři tlačítka – pro přivolání sestry, potvrzení příchodu personálu na pokoj a zrušení volání. Dále má konektor pro připojení kabelového tlačítka k lůžku.

 


PULL – Bezdrátový nástěnný nouzový hlásič se šňůrkou

Vhodný například do koupelen, wc nebo i jako pokojový nástěnný hlásič. Díky dlouhé šňůrce je snadno dosažitelný i ze země, např. po uklouznutí na mokré podlaze, nebo ve sprchovém koutu apod.

BELL – Bezdrátové zvonkové tlačítko

Stisknutí je signalizováno na kapesní jednotce TREX. Vhodné například pro uzavřená oddělení, nebo pro noční provoz.

PUSH – Bezdrátové velkoplošné přivolávací tlačítko

Stisknutí je signalizováno na kapesní jednotce TREX. Vhodné například pro montáž u lůžka, na pokojích, na chodbě apod., pro přivolání sestry.

SafeFloor – detekční rohožka

Vhodná například pro kontrolu pohybu klientů. Včetně modulu INKA pro bezdrátový přenos signálu do přijímače Trex.

SafeBed – podložka pod matraci pro detekci životních funkcí, opuštění lůžka, nebo pádu z postele

Detekuje mikropohyby způsobené dechem a tlukotem srdce. Informuje sestru, pokud dojde k zástavě dechu a srdce, nebo pokud klient vstane, či spadne z postele. Včetně modulu INKA pro bezdrátový přenos signálu do přijímače Trex.

Urinal Alarm – podložka do postele pro detekci moči

Detekuje pomočení a informuje sestru na displeji přijímače TREX. Včetně modulu INKA pro bezdrátový přenos signálu.

PIR – Infračervené bezdrátové čidlo

Čidlo slouží k monitorování pohybu a informování sestry. Může například hlídat určité prostory, kam by pacienti neměli mít přístup apod.

SMOKE – Bezdrátový detektor kouře

Detekuje kouř a tím možný požár. Vedle akustické signalizace odešle také zprávu na kapesní přijímač TREX.

GAS – Bezdrátový detektor plynu

Detekuje zemní plyn nebo propan-butan (podle typu) a může tak upozornit na zapomenutý zapnutý sporák apod.

TEMP – Bezdrátový teplotní detektor požáru

Detekuje zvýšenou teplotu a tím možný požár. Je vhodný do míst, kde nelze požít detektor kouře – kuchyní, dílen apod. Vedle akustické signalizace odešle také zprávu na kapesní jednotku TREX.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..