MMR pošle na pečovatelské a vstupní byty až 160 mil. Kč

Led 07 2015

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) přispěje na stavbu pečovatelských a vstupních bytů až 160 milionů korun. Dotace na postavení jednoho bytu bude maximálně 600 tisíc korun, uvedl dnes resort na svých internetových stránkách.


Na rekonstrukci nebytových prostorů na vstupní byt resort přispěje až 550 tisíci korun. “Vstupní byt může vzniknout také koupí nebo vydražením. V takovém případě je možné získat 80 procent pořizovacích nákladů, nejvýše však 400 tisíc korun na jeden byt,” doplnila ministryně Karla Šlechtová.


Pečovatelský byt je podle MMR určený k sociálnímu bydlení osob v nepříznivé sociální situaci způsobené věkem nebo zdravotním stavem. Vstupní byt slouží lidem, jejichž nepříznivou sociální situaci způsobily sociální okolnosti jejich života, a kteří nemají přístup k bydlení.


O nevratnou dotaci mohou žádat obce, podnikatelé i právnické osoby. Žádosti MMR přijímá do 13. března. Bližší informace ministerstvo zveřejnilo na internetových stránkách. MMR také uspořádá dva informační semináře, které se uskuteční 14. a 21. ledna v Městské knihovně v Praze.


Kromě toho MMR plánuje během prvního čtvrtletí letošního roku začít přijímat žádosti o dotaci na výstavbu Komunitních domů seniorů (Kodus). Příspěvek na jeden byt v rámci této podpory bude nejvýše 650 tisíc korun. Jeden příjemce nedostane více než 500 tisíc eur (aktuálně 13,83 milionu korun) za tři roky.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..