Moraviachor a hosté zazpívají pro vsetínskou Diakonii

Led 09 2014

 

Na neděli 26. ledna 2014 připravuje smíšený pěvecký sbor Moraviachor ve spolupráci s Diakonií Vsetín koncert duchovní hudby. Pod vedením dirigenta Josefa Surovíka tak posluchači uslyší skladby Petra Ebena, Zdeňka Lukáše, ale i zahraničních autorů. Nebudou chybět ani hosté: zvonkohra souboru Zvonky dobré zprávy a několik písní z repertoáru pěveckého sboru Hekal. Koncert se uskuteční v kostele Horního sboru ČCE ve Vsetíně,  od 15 hodin.


„Ještě před Vánoci jsem dostal nabídku dirigenta Josefa Surovíka na uspořádání benefičního koncertu pro Vsetínskou Diakonii. Jsme vděční, že lidé přichází s nápady, jak naši práci podpořit. Výtěžek použijeme na nové auto pro sociální službu seniorům“ , přibližuje ředitel Diakonie Vsetín Dan Žárský.


Dirigenta Moraviachor Josefa Surovíka jsme se zeptali na několik otázek:


Proč jste se rozhodli zazpívat pro Diakonii Vsetín?

Osobně si myslím, že charita je vždy dobrá věc, a pokud k tomu máme příležitost prostřednictvím koncertu, jsme velmi rádi.

Na co se mohou posluchači koncertu těšit – jaký připravujete repertoár?

Posluchači se mohou těšit na skladby nejen českých skladatelů jako je Petr Eben nebo Zdeněk Lukáš, ale i zahraničních autorů, jako jsou John Rutter, Albert Alcaraz, Zapro Zaprov. Dvě skladby napsala moje žena Tereza.

Řekněte nám něco o souboru.

Sbor vznikl v roce 2012 převážně ze zpěváků, kteří se po léta znají z každoročního Bělotínského týdne zpěvu. Původní plán byl, že sbor bude moravským protipólem již dlouhá léta existujícího Bohemiachoru, ale nakonec se ukázalo, že nadšení sboristé, jsou z velké části také z Prahy nebo jihu Čech…

Jaká je meta, vize vašeho souboru?

Naší metou je radost ze společného setkávání a zpívání, a samozřejmě zvyšování kvality souboru.


Ke koncertu se připojily i další soubory, které zpestří připravovaný program. Patří mezi ně Zvonky dobré zprávy – 14 členný soubor mladých lidí, který vedou manželé Jelínkovi, nadšení „farářovi“ z Ratiboře a Kateřinic. Pod taktovkou J. Wiery Jelinek uslyší  posluchači melodie klasické i duchovní. Dalším hostem koncertu je pěvecký sbor Hekal. Ten vznikl ve Vsetíně v roce 2010 z absolventů středoškolského PS Song Masarykova gymnázia Vsetín. Tvoří jej vysokoškoláci a mladí lidé, kteří se chtějí ve sborovém zpěvu dále rozvíjet. Jak prozradili, název nemá nic společného se slovesem „hekat“ , nýbrž je zkratkou jména oblíbené sbormistryně Heleny KALočové…


Vstupné na koncert činí 90 Kč. Mediálními partnery koncertu jsou: OSA, TV Beskyd, Valašský deník a Vsetínské noviny.


PR kontakt: Marta Vodáková, 734 766 350, 571 420 617, vodakova.vsetin@diakonie.cz

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..