Není senior jako senior

Dub 16 2011

Průzkum pod názvem Generace 50+, který provedly agentury Opinion Window a OMD Czech, rozdělil české seniory do sedmi segmentů podle jejich postoje ke spotřebě. Průzkum zcela jasně ukazuje, že není senior jako senior. Bylo zjištěno, že je u nás za seniora považován člověk, který dosáhne padesáti let věku. Senioři z marketingového hlediska představují velice nehomogenní skupinu, kdy se jednotlivé segmenty výrazně liší ve svých nákupních postojích a spotřebních zvyklostech.

 

Výměnkáři

Je jich asi 19 %. Jejich finanční situace není dobrá. V pořádku není zcela ani jejich kondice. Nekupují značkové zboží. Naopak vyhledávají slevy. Rádi nakupují v supermarketech a na tržnicích.

Telenovely

Zaujímají 9 % z počtu seniorů. Myslí si, že jejich špatná finanční situace jim snižuje kvalitu života. Zajímají se proto o výhodné nákupy a slevy. Přitahují je ale také loterie a sazky. Rádi sledují reklamy. Neobejdou se bez televize. Sice pečují o své zdraví, ale nejde jim  o to, aby vypadali mladší.

Furianti

Mezi ně patří 14 % českých seniorů. Jejich finanční situace není zrovna ideální. Jsou schopni však vyjít bez půjček. Jejich postoj k životu je pasívní. Neradi zkouší nové věci. Nejsou zrovna orientováni na rodinu.

Babi s dědou

Sem patří největší skupina, a to 19 % českých seniorů. Jsou orientováni na rodinu. Přispívají svým dětem a vnoučatům pravidelné finanční částky. Snaží se spořit. Jejich ekonomická síla je dobrá, ale nejeví příliš zájem o značkové zboží.

Stále mladí

17 % segment, který představuje seniory s velmi aktivním přístupem k životu. Věnují se společenským akcím, často se  účastní oslav. Rádi organizují výlety. Hodně pečují o svůj vzhled. Dbají o svůj zdravotní stav. Finanční situace je průměrná

Prima kluci a holky

Zaujímají 12 % segment. Zajímají se o své zdraví, věnují se sportu a sebevzdělávání. Internet je pro ně nutností. Na levné zboží se dívají s nedůvěrou. Spoří.

Matadoři

Skupina s největší kupní silou. Patří sem nejbohatší senioři. Pečují o svůj vzhled. Rodina je pro ně důležitá, ale nepodřizují se jí. Moderní technologie jsou pro ně neoddělitelnou součástí života. Jsou v dobré kondici, mají spoustu koníčků.

 

 

  

                  

 

 

 


Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..