Pavel Liška bude licitovat pro vsetínskou Diakonii

Lis 16 2013

Na sobotu 23. Listopadu připravuje Diakonie Vsetín Dobročinnou aukci. Dražit se bude téměř šest desítek uměleckých děl i výrobků z tvořivých dílen Diakonie. Licitování se ujme herec Pavel Liška. Záštitu nad akcí převzala starostka města Vsetína Iveta Táborská. Aukce se uskuteční v Mramorovém sále vsetínského zámku od 17 hodin.

Výjimečnou příležitost, jak nakoupit originální vánoční dárky a zároveň pomoci dobré věci, nabízí 5. Dobročinná aukce Domov, kterou připravila vsetínská Diakonie. Dražit se bude šest desítek uměleckých děl od regionálních tvůrců i výrobky, které vyrobili sami uživatelé Diakonie. „I letos jsme do aukce zařadili obrazy například Františka Segrada či Miroslava Adámka. Vsetínský rodák a fotograf Jindřich Štreit nám daroval svou knihu fotografií s osobním věnováním dražiteli“, prozradila Jana Najtová z Diakonie a dodává: „Polovinu dražených věcí však tvoří užité umění například keramická Přátelská sada, pískované a ryté sklo, Říční cínovaný šperk, svícen či zvon z kovu. Aukci obohatí také ručně šité hračky, háčkované ozdoby na vánoční stromek nebo Hedvábná šála z obláčků. “

 


Známý herec Pavel Liška se při dražbě postará o zábavu i napětí. „Vsetín jsem navštívil už několikrát s divadelním představením. Licitovat zde budu ale poprvé”, sdělil herec. A jak peníze z dražby pomohou? „Potřebujeme pořídit novější automobil pro seniory z denního stacionáře Zahrada”, vysvětluje ředitel Diakonie Dan Žárský. „Auto, které používáme, je 18 let staré a poruchové. Přitom každý den, ať je vedro nebo mráz, vozíme seniory do stacionáře a zpět domů, případně také na výlety. Zvláště pro zaměstnané rodinné příslušníky našich uživatelů je to velká pomoc. Vydražené peníze proto půjdou na koupi novějšího auta.”

Pro všechny příchozí je připraven i hudební recitál v podání Kapely NOcA a výtečný raut z Restaurace Bečva. Cena vstupenky činí 150 Kč.

Letošní pátá Dobročinná aukce navazuje na čtyři předchozí ročníky. Umělci, kteří darovali do aukcí svá díla i lidé, kteří v minulých ročnících dražili, tak pomohli svými finančními prostředky k dokončení úprav Domova Jabloňová a k celkové rekonstrukci přilehlé zahrady.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..