Plzeň výrazně posílí systém přepravy seniorů a postižených

Pro 22 2014

ČTK – Vzhledem k vysoké poptávce posílí Plzeň pro příští rok systém přepravy seniorů a těžce zdravotně postižených lidí. Místo plánovaných 16 000 kilometrů mají auta přepravující tyto lidi ujet 85 000 kilometrů. Dopravu budou zajišťovat místo jednoho vozu dva. ČTK o tom informovala mluvčí magistrátu Zdeňka Kubalová. Takzvaná služba Senior expres funguje v Plzni od dubna.


“První půlrok provozu, tedy duben až září 2014, překvapil především enormním zájmem, který již v prvním měsíci překonal původní předpoklad ujetých kilometrů a nadále rostl v průběhu května i června,” uvedla.


Radnice počítala s tím, že Senior expres ujede zhruba 1333 kilometrů za měsíc. Podle magistrátu ale jeho provoz překonával očekávání i o prázdninách a počet ujetých kilometrů za měsíc se pohyboval kolem 3400 kilometrů, tedy 2,5krát více, než bylo plánováno. “Zároveň rostl počet stížností neuspokojených zákazníků, kteří byli z kapacitních důvodů odmítáni,” uvedla Kubalová.


Například v září, kdy Senior expres ujel 4027 kilometrů, muselo být odmítnuto už 145 klientů, tedy zhruba třetina zájemců o přepravu. Svou jízdu zrušilo jen 20 lidí. Vzhledem k velké poptávce proto město začátkem listopadu zakoupilo nové vozidlo k přepravě.


Senior Expres je služba pro občany starší 70 let nebo pro držitele karet zdravotně postižených. Lidé v Plzni se za 30 korun mohou dostat k lékaři, na nákup nebo za přáteli. Službu provozují Plzeňské městské dopravní podniky na základě objednávky odboru sociálních služeb magistrátu. Přepravu si lidé sjednávají po telefonu.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..