Představujeme komponenty systému tísňové péče 1. díl

Úno 25 2013

Přiblížíme si některé komponenty domácí tísňové péče umožňující vést bezpečný život lidem s omezenou soběstačností. Systém tísňové péče se stanicí PiperFon Connect nebo PiperFon Connect+ je vhodný mimo jiné pro občany trpících demencí. Představíme si některé vybrané komponenty, která představují periferní zařízení napojená bezdrátově před radiové vlny se základní stanicí PiperFon. Patří například tísňové tlačítko PiperAmie, rádiový dávkovač léků, hlásič kouře, hlásič teploty nebo povodňový detektor. Díky těmto periferií mohou vést lidé bezpečný život v domácím prostředí.


PiperFon_4000_with_displayZákladní stanice domácí tísňové péče PiperFon Connect nebo PiperFon Connect+ PiperAmieobsahuje volací tlačítko. Po jeho stisknutí vede příjemce tísňového volání hovor po telefonu s osobou, která zmáčkla tlačítko. Příjemce tísňového volání je blízká osoba.

Další součástí zařízení je rádiový vysílač PiperAmie v podobě vodotěsného přívěsku na klíče, který lze umístit na zápěstí, kolem krku jako medailónek nebo jako klip za opasek. Kdekoliv se osoba pohybuje, může stiskem tlačítka vyslat signál. Blízká osoba se přes telefon přihlásí a hovoří s hlídanou osobou pomocí zařízení PiperFon Connect umístěného v bytě nebo v domě. Jelikož je zařízení přenosné, může se zařízení umístit kamkoliv, kde se hlídaná osoba pohybuje ponejvíce během dne.  Toto zařízení má citlivý mikrofon a snímá zvuk z prostoru bytu nebo domu. Osoba v tísni tak může s volanou osobou pohodlně hovořit.

Další populární součástí je radiový dávkovač na léky. Tento dávkovač hlídá čas, kdy má hlídaná osoba užít léky a to v předepsaném počtu několikrát během dne. Výzvu vyšle pípnutím. Dodržovat správné dávkovací schéma a čas užití je zvláště důležité pro občany trpící demencí.

hlsi_koueKlidný pocit bezpečí vám přináší také hlásič kouře. Je praktický v kuchyni nebo v místnosti s krbem. Hlasitý zvuk z přístroje varuje i ostatní nejbližší obyvatele.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..