Proč je komunikace mezi sestrou a klientem při používání systému TREX tak jednoduchá?

Zář 20 2014

Systém TREX je velmi moderní systém pro komunikaci mezi klienty a sestrami, v současné době technicky nejvyspělejší zařízení svého druhu na našem českém trhu. Sestává z kapesních jednotek TREX a z bezdrátových tlačítek pro přivolání sestry ATOM, které se mohou nosit jako náramek, nebo na krku jako přívěšek. Další tlačítka ATOM mohou být pevně upevněna např. na zdi a vzhledem k tomu, že jsou vodotěsná, tak i v koupelnách a umývárnách. Pomocí speciálních adaptérů lze zajistit, aby tlačítka ATOM mohli stisknout i senioři se zhoršenou motorikou prstů, nebo postižení například loktem, hlavou či jinou částí těla.

Systém je libovolně rozšířitelný

Vedle tlačítek ATOM mohou v systému pracovat i další zdroje volání, jako například táhlové hlásiče na WC a v koupelnách, zařízení pro monitoring klientů s Alzheimerovou chorobou a stařeckou demencí, detektory opuštění lůžka, detektory požáru atd. Na jednu jednotku TREX můžete radiově připojit až 200 periferních zařízení.

TREX – spolupráce mezi dvěma sestrami v zařízení sociální péče

Tísňové tlačítko ATOM a kapesní jednotka TREXVolání se zobrazí na displeji kapesní jednotky. Systém lze naprogramovat tak, že se zobrazí jméno klienta. Pomocí jednoduchého programu si může sestra sama na počítači přepsat jméno klienta. Volání se zobrazí s vibrační a zvukovou signalizací (s nastavitelnou hlasitostí). Sestra tak okamžitě vidí, co se děje, i když je třeba zrovna na pokoji u klienta, a může se podle toho zařídit. Tlačítka ATOM je možné napárovat i na dvě kapesní jednotky TREX. Sestry mající službu a nosící jednotku TREX při sobě přijmou obě volání. Sestra, která se rozhodne tísňové volání řešit, potvrdí přijetí volání. Druhá sestra se o tom dozví podle toho, že byla na její jednotce TREX zvuková signalizace ukončena. Sestra může pomocí jednotky TREX přivolat asistenci druhé sestry. Pro snadné pravidelné nabíjení kapesní jednotky TREX je velmi praktická nabíjecí kolébka.

Speciální pásmo 869 MHz poskytuje spolehlivější radiovou komunikaci

TREX používá na rozdíl od konkurenčních produktů obousměrný radiový přenos ve speciálním pásmu 869 MHz vyhrazeném pro sociální péči. Z toho vyplývají některé důležité výhody, jako spolehlivější radiová komunikace a nízká pravděpodobnost rušení od jiných zařízení. Pro svůj provoz nevyžaduje žádné povolení. TREX má veškeré evropské certifikáty. Je vyráběn švédskou firmou Neat Electronics, jednou z nejvýznamnějších v oboru komunikačních systém pro sociální péči.

TREX je schopen svým signálem pokrýt i velké objekty

Pokud je budova zařízení sociální péče (domov pro seniory, nemocniční oddělení) příliš rozsáhlé nebo obsahuje stavební materiál, který neumožňuje přímý přenos radiového signálu mezi jednotkou TREX a tísňovým tlačítkem ATOM na těle klienta, instaluje se ke zvětšení radiového dosahu jednoduché a lehké zařízení REPO opakovač. Přijímá signál z jednotlivých komponentů a zesílený jej znovu vyšle. Při použití více opakovačů lze pokrýt i poměrně velké objekty. Obsahuje záložní akumulátor pro případ výpadku proudu.


Chcete vidět, jak systém TREX funguje ve vašem zařízení? Chcete pokrýt váš objekt a vytvořit cenovou nabídku? Volejte 724 746 408 nebo pište na info@penzista.net.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..