Senioři to rozjeli

Zář 18 2013

Poslední dny přinesly počasí, které pořadatele akcí pod širým nebem děsí, ale v neděli počasí uznalo, že se schyluje k něčemu výjimečnému a slitovalo se. Díky tomu jsme mohli bez pláštěnek a deštníků shlédnout skvělý koncert originální hudební formace složené z indie – rockové skupiny  Please The Trees a seniorského pěveckého sboru Elpida, kteří nás  rozehřáli na tanec.


Vyvrcholením akce byl pokus o Zápis do Guinnessovy knihy rekordů v počtu tančících seniorů (nejen) s kočárky. Věk tančících byl často k neuvěření (účastnit pokusu se mohli senioři od 65 let). Nejstarším účastníkem byl muž – ročník 1923.  Platnost českého rekordu potvrdil na místě komisař Agentury Dobrý den z Pelhřimova. Celý průběh pokusu, který měl neuvěřitelnou atmosféru, můžete shlédnout na videu. Všem účastníkům pokusu patří ještě jednou velké poděkování a poklona.


Po celé odpoledne byl k dispozici doprovodný program složený ze strolleringu, nordic walkingu, tvůrčích dílen, tančila pro nás břišní tanečnice i dětská breake dance skupina, vyzkoušeli jsme si muzikoterapii, zábavnou formou se poučili o finanční gramotnosti atd. Největším zážitkem bylo sledovat, jak se na akci společně baví celé vícegenerační rodiny, či komunikují mladé rodiny s dětmi se seniory, kteří byli na akci sami. Někteří senioři takto „adoptovali“ děťátko s kočárkem na tančení při pokusu.


Velké poděkování patří všem partnerům, kteří se rozhodli jít s námi již do prvního ročníku této akce. Za všechny jmenuji generální partnery – Všeobecnou zdravotní pojišťovnu ČR a Agenturu Xact.


Akce by se neuskutečnila bez podpory  městské části Praha 4, díky které jsme se mohli setkat v Parku Družba a užít si vystoupení   skupiny Please The Trees a seniorského pěveckého sboru Elpida. Při akci nás osobně pozdravil starosta této MČ, pan Pavel Caldr.


Poděkování patří všem dalším partnerům, přátelům i neznámým lidem, kteří nás svojí pomocí často úplně dostali a někdy i hodně dojali. Je skvělé vidět, že to jde.
Zvláštní poděkování patří moderátorce Jitce Kocurové, která nás, bez nároku na honorář, celým odpolednem skvěle provázela.


Doufáme, že se obdobné mezigenerační akce rozšíří i mimo Prahu a že se rekord již brzy otřese v základech. Co je ovšem mnohem důležitější je zjištění, že můžeme fungovat a bavit se společně. Senioři nám předvedli, že to dokáží pořádně rozbalit a že mají energii roztančit nejen svá vnoučata…


Proto se obě pořádající organizace chystají, kromě své další činnosti, pokračovat v pořádání obdobných mezigeneračních akcí. Již nyní přemýšlíme, jak bude vypadat druhý ročník Pohodového odpoledne pro všechny generace  „Roztančete svá vnoučata (nejen) v kočárku“. Těšíme se na spolupráci se všemi, kteří mají obdobný cíl.


Video – upoutávka na akci

Video – z pokusu


Fotografie z akce: http://praveted3.webnode.cz/foto/


Za pořadatele   Právě teď! o.p.s. a Občanské  sdružení Strollering® –  Život v pohybu

S vřelým pozdravem,

Iveta Luxová

ředitelka Právě teď! o.p.s.

Fügnerovo náměstí 1808/3, 120 00 Praha 2

Mob.: 603 852 715

Email: luxova@prave-ted-ops.cz

Web: www.prave-ted-ops.cz

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..