TREX – systém tísňové péče, bezdrátová komunikace sestra-pacient

Kvě 12 2013

Možná si pamatujete na velké panely se štítky jmen pacientů umístěné na stole v sesterně lůžkového oddělení. Kdykoli měl pacient na lůžkovém oddělení potřebu přivolat pomoc, stiskl tlačítko u postele, následně zablikalo světýlko u štítku se jménem pacienta na panelu a sestřička přesně věděla, kdo potřebuje pomoci. Nevýhodou takového systému je, že se nemůžete od panelu se jmény hnout, aby vám žádné volání z oddělení neuniklo. TREX splňuje stejnou úlohu jako již dříve vzpomínaný panel, ovšem s tím rozdílem, že se celý systém vměstná prakticky do malého zařízení připomínající mírně starší typ mobilního telefonu, tzv. kapesní jednotky. Sestra tak může být více mobilní. Zařízení nosí stále u sebe. Navíc je velmi lehké, takže nijak neobtěžuje. Signalizuje volání pípáním a vibrací.  Na displeji se zobrazí, kdo volá. Díky náramkovému tlačítku má klient-pacient možnost přivolat sestru, i když je mimo lůžko, například upadne-li uprostřed pokoje, na chodbě, nebo ve venkovních prostorách. Sestra má možnost si přivolat v případě potřeby asistenci.


TREX je vlastně bezdrátový systém tísňové signalizace pro přivolání pomoci v případě napadení, úrazu nebo nevolnosti. Pracuje v rámci budovy, nebo areálu. Nevyužívá mobilní sítě, provoz je tudíž zcela zdarma a nemůže dojít ke zpoždění signálu z důvodu momentálního přetížení sítí.


Systém je také vhodný pro dohled nad pacienty s demencí. Kapesní jednotka dokáže sestru upozornit, když klient svévolně opouští budovu. Systém TREX lze upgradovat na D-TREX a získat tak celou řadu dalších vyspělých funkcí, jako je archivace provozu, správa a nastavení přes webové rozhraní, nastavení denních, nočních a víkendových služeb a další sofistikované konfigurační možnosti


Bližší informace o kapesní jednotce TREX


Slouží k příjmu volání především z tísňových tlačítek nebo dalších zařízení. Do zařízení jedné centrální jednotky lze připojit maximálně 64 zařízení.
Příjem zprávy je indikován akustickou a vibrační signalizací a zároveň je na displeji zobrazena informace o volajícím. Pokud jsou v systému použity moduly D-POS a náramky D-ATOM, lze sdělit i přibližné místo, kde se volající nachází.
Z přístroje TREX lze přivolat v případě potřeby asistenci dalších kolegů, kteří jsou také vybaveni jednotkou TREX, nebo například spustit akustickou či jinou signalizaci v případě nebezpečí.

Tlačítko systému TREX je napájeno lithiovou baterií s životností 5-10 let. Je vodotěsné,  mechanicky odolné, malé a lehké. Váží pouhých 12g, takže se velmi snadno nosí.

K dispozici je též náramkové tísňové tlačítko se zabudovaným detektorem pádu.

Systém TREX je k dispozici na eshop.penzista.net.

Případné dotazy vám zodpovíme na info@penzista.net nebo na 724 746 408.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..