Vsetínem zazní Radostné podzimní gospely

Říj 05 2013

Vsetínem zazní Radostné podzimní gospely

Na sobotu 19. října 2013 připravuje Diakonie Vsetín výjimečný benefiční koncert, při němž zazní v Horním kostele ČCE ve Vsetíně moderní gospelové melodie.  V podání skupiny ADD Gospel uslyší diváci například známou píseň „Oh, happy day“, kterou mohou znát z filmu Sestra v akci. Výtěžek benefice využije Diakonie na zakoupení novějšího automobilu pro seniory využívající služeb Denního stacionáře Zahrada. Začátek je naplánován na 17,00 hodin.

Gospel je nádherná emotivní duchovní hudba, vycházející z černošské hudební tradice. Lidé v ní vyjadřovali touhu po svobodě od tvrdé, otrocké práce na bavlníkových a tabákových plantážích, která spolu s krutými tělesnými tresty dělala z jejich života peklo. Slovo gospel pochází z angličtiny a znamená evangelium – neboli dobrou zprávu. Žánr, který se vyvinul na počátku 20. století, se dotýká posluchačů dodnes. Možnost prožít radost a naději, kterou gospely přináší, a zároveň pomoci dobré věci nabízí koncert, který se uskuteční v sobotu 19. října od 17 hodin v Horním kostele ČCE ve Vsetíně. „ Vstupné na koncert činí 150 Kč. Peníze zde vybrané pomohou pořídit novější automobil pro službu Denního stacionáře Zahrada. Nyní používáme i 18 let stará auta“, přibližuje Jana Najtová z Diakonie Vsetín a dodává: „Auta jsou pro naši práci důležitá, neboť s nimi každodenně přivážíme a odvážíme seniory Denního stacionáře. Odlehčujeme tak rodinám pečujícím o seniora.“

Soubor ADD Gospel vznikl před sedmi roky a jeho repertoár vychází z moderního gospelu, R´n´B a rocku. Na koncertě zazní písně autorů Kirk Franklin, Toby Mac, Colin Vassel, Hans Christian Jochimsen, Claes Wegener, Israel Houghton i vlastní skladby z pera Jany Crown Peřtové a Vikiho Skláře.

Partneři akce: EUROVAT – ASISTANCE spol. s.r.o., MARTEK MEDICAL a.s., OPEN RE-ECO s.r.o., Quantum solidum cz, s.r.o. Mediální partneři: OSA, Rádio Valašsko, TV Beskyd, Valašský deník, Vsetínské noviny.

PR kontakt: Marta Vodáková, 734 766 350, 571 420 617, vodakova.vsetin@diakonie.cz

—————————————————————————————————————————————-

Diakonie Českobratrské církve Evangelické –  středisko Vsetín

je nestátní, nezisková organizace, která poskytuje rozsáhlou sociální pomoc seniorům a sociálně vyloučeným na Vsetínsku.  Zaměstnává 60 stálých zaměstnanců.

Přehled služeb Diakonie Vsetín:

Služby pro seniory

* Domov pro seniory Vsetín Ohrada pro 32 stálých uživatelů a Odlehčovací služba pro přechodný pobyt

* Domov se zvláštním režimem Jabloňová pro 20 stálých uživatelů

* Denní stacionář ZAHRADA pro osoby starší 50 let s poruchami paměti

* Domácí péče – pečovatelská služba v domácnostech uživatelů

Služby pro sociálně vyloučené osoby

* RUBIKON – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež od 6 do 26 let

* MOZAIKA – sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

Podrobné informace na www.diakonievsetin.cz

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..