Zařízení pro eliminaci zdravotních a bezpečnostních rizik samostatně žijících seniorů

Kvě 15 2013

Velká skupina starších lidí žije osamoceně ve vlastním bytě nebo domě a z důvodu omezení jejich soběstačnosti a možných bezpečnostních nebo zdravotních rizik jsou pro ně vhodné systémy tzv. tísňové péče. Tito lidé jsou pomoci speciálních přístrojů napojeni na mobilní telefony svých příbuzných nebo na centralizovaný dispečink tísňové péče, tak aby s nimi mohli v případě potřeby komunikovat a jejich stav tísně byl uspokojivě řešen. Speciálním přístrojem, který nabízí pomoc pro seniory a tělesně postižené v případě nouze, je tísňový telefonní přístroj NEO.

Pro reálné potřeby seniorů jsou k dispozici dva modely. NEO KLASSIK lze napojit v domácnosti seniora přes kabel na pevnou linku. Pokud není pevná linka k dispozici, řešením je přístroj NEO GSM, který má v sobě zabudovaný GSM modul a komunikuje bezdrátově. V případě úrazu, nevolnosti nebo jiného nebezpečí se hovor s volanou osobou aktivuje stisknutím náramkového vysílače s tísňovým tlačítkem ATOM. Po aktivaci tlačítka postupně zařízení NEO obvolává až 4 různá telefonní čísla, dokud se nedovolá a nedostane od volaného potvrzení. NEO umožňuje velmi hlasitou komunikaci mezi volajícím (seniorem) a volaným. Radiový dosah pokrývá i velký byt. Zařízení lze rovněž napojit na dispečink sociálních služeb, který je k dispozici 24 hodin, 7 dní v týdnu.

K telefonnímu přístroji NEO lze dokoupit celou řadu přídavných bezdrátových zařízení, které výrazně rozšíří jeho funkční možnosti, jako jsou detektor plynu, kouře nebo vody, infračervené detektory pohybu, detekční podložky nebo detektory pádu a další.

Telefonní přístroj NEO můžete rovněž zakoupit v eshop.penzista.net.

Pro další informace pište na info@penzista.net nebo volejte 724 746 408.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..