Elektrický vozík nebo elektrický skútr?

Čvn 10 2018

Zda se rozhodnout pro elektrický vozík nebo spíše skútr, patřící přímo do kategorie elektromobilů, závisí na tom, v jaké oblasti potřebujete podporu. Následující srovnání ukazuje rozdíly.

Elektrický vozík je vhodný při trvalém tělesném omezení. Je používán průběžně. Je vhodný pro interiér i exteriér. Má mnohočetné možnosti, co se týká obslužnosti.

Elektroskútr je vhodný pro všechny, kteří mají omezení chůze. Kratší trasy jsou schopni ještě zvládnout po svých. Nejsou nuceni užívat skútr neustále. Přednostně se skútr používá ve vnějším prostředí. Každý, kdo zasedne na skútr,Shoprider TE8888NRSB_3 musí mít duševní a fyzické předpoklady pro ovládání skútru. Skútr je tak ideální doprovod pro všední den a dostatečnou mobilitu a pro zvýšení vlastního akčního rádiusu a dokonce pro všechny osoby s omezením pohybu.
Elektroskútry na ulici a v dopravním provozu

Se svým elektroskútrem jste na silnici jako účastník silničního provozu. Ať už je  na chodníku nebo s výjimkou na silnici. Elektrické vozy s rychlostí vyšší než 6 km/h musí mít uzavřené pojištění odpovědnosti, tedy povinné ručení. Řešení pro vyhnutí se tomuto kroku je zakoupit skútr s maximální rychlostí 6 km/h. I s touto rychlostí jste dostatečně akční a pohybliví. Budeme se tedy bavit pouze o skútrech s touto vymezenou maximální rychlostí. Nemusíme s nimi uzavírat povinné ručení a smíte s nimi do pěších zón, tedy na chodník nebo třeba mezi regály do obchodu.

Jak se o skútr starat a pečovat?

Akumulátory jsou srdcem a mozkem elektroskútru a jsou zodpovědné za to, abyste dosáhli požadované rychlosti a dojeli tam, kam potřebujete. Pokud je o akumulátor neboli baterii správně postaráno, můžete se ze skútru těšit dlouho.

Jak správně nabíjet/dobíjet baterii

Baterie jsou schované pod plastovým krytem, nad kterým se nachází kožené pohodlné sedadlo. Jsou pečlivě uschovány, takže se do nich nedostane voda. Pokud baterie nevyměňujete, nemusíte se zabývat tím, jak se k baterií dostat. Pro vás je důležité je pravidelně dobíjet, aby byla životnost baterií co nejdelší a vy se mohli ze skútru dlouho radovat.

Skútr se vypne, startovací klíčky se vytáhnou z předního sloupku. Nejprve připojíte nabíjecí zařízení ke skútru abaterie LONG WP40-12 potom na opačném konci do zásuvky. Pokud jsou baterie vybité zcela, měli byste je rychle dobít. Plného dobití zcela vybité baterie se dosáhne za zhruba 14-16 hodin. Je proto důležité při pravidelném denním používání skútru baterie dobíjet každý den. Pokud není baterie dostatečně nabita, skútr nepoužívejte. Používejte vždy nabíjecí zařízení, které jste zakoupili spolu se skútrem.

Ke skútrům zakoupeným u nás na penzista.net vám poskytneme přesný a srozumitelný návod v českém jazyce. Nemusíte se tedy obávat, že byste něčemu nerozuměli. Při koupi skútru vám vše ukážeme a vysvětlíme. U nás zakoupíte již renovované skútry ve skvělém funkčním stavu.

Cena nové 12 V baterie se odvíjí od její kapacity a může se pohybovat v rozmezí 1000-3000 Kč.

Pro koho jsou elektroskútry vhodné?

Jsou konstruovány pro osoby, které už nemohou kvůli tělesnému postižení ujít už delší trasy. Ale pokud mohou, je skútr pro ně exkluzívní známkou komfortu, kdy si můžete vyjet na projížďku prostě jen tak. Můžete na nákupy, ke známým, ale také si můžete zajet se skútrem k lékaři. Se skútrem si zkrátka dokážete více užít života. Měli byste však duševně a fyzicky fit, abyste dokázali skútr správně ovládat. Seřídit sedadlo, seřídit loketní opěrky, šířku sedadla.

 

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář