Jak surfují na internetu senioři v západní Evropě

Led 24 2014

Podle nejnovější statistiky Iniciativy D21 používá v Německu a Švýcarsku internet 60 procent populace ve věku mezi 60 a 69 lety.  Ve Švýcarsku to bylo dokonce již před rokem více než 60 procent. Podle aktuální zprávy však užívání této věkové skupiny ve Švýcarsku poněkud pokleslo.  Nejvyšší nárůst počtu uživatelů internetu mají lidé přes sedmdesát let.

Stále více starších uživatelů chodí na síť prostřednictvím smartphonů a tabletů. Zvláště tablety představují daleko méně technických bariér a ulehčují přístup na internet dosavadním uživatelům nováčků a aktivity zde prováděné. Také sociální sítě se těší mezi seniory vzrůstající oblíbenosti.

Nové tipy pro bezpečné surfování po internetu

Německá spolková organizace seniorů BAGSO (Bundesarbeitsgemeinschaft der Senioren-Organisationen) předložila nového aktuálního průvodce digitálním světem,  který seniorům poskytuje hodnotné rady jak bezpečně surfovat po internetu. Průvodce cílí buď na lidi, kteří by rádi vstoupili na internet nebo také na ty, kteří mají již s internetem nějakou zkušenost a chtějí se hlouběji ponořit do digitálního světa. Brožura vypracovaná organizací BAGSO dává odpovědi na otázky: Jak používat email? Jak používat sociální sítě? Jak na internetu poslouchat rádio a sledovat televizi? Jak provést na internetu rezervaci, objednat, nakoupit? Co vše nabízí smartphony a tablety? A další…

Bezplatná devadesátistránková brožura Průvodce digitálním světem pro starší občany a občanky se dá dokonce stáhnout na webové stránce německého spolkového ministerstva.

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..