Největší seniorská vzdělávací instituce právě otevírá letní semestr. Studenti se v něm setkají naživo i s nejvýznamnějšími soudobými architekty.

Úno 14 2018

To první, co lidem odcházejícím do důchodu obvykle začne chybět, je nedostatek sociálních kontaktů, ruku v ruce s nedostatkem uspokojující psychické stimulace a snížením fyzické aktivity.

Ti, kteří touží po rozšíření obzorů a zároveň po sociálním kontaktu se stejně motivovanými vrstevníky, se mohou přihlásit ke studiu do Centra celoživotního vzdělávání, které nabízí cenově dostupné neprofesní vzdělávání vysoké kvality pro všechny věkové kategorie, především pak ale pro seniory. 

Zápisy do letního semestru CCV 2017/2018 právě probíhají. Zapsat se lze každé úterý a středu od 8 do 16 CCV1hodin v kanceláři CCV v KZ Domovina (Na Maninách 32a, Praha 7).  Zájemci se mohou rovněž hlásit také on-line prostřednictvím webových stránek www.aktivnistari.eu.

CCV nabízí celkem 12 atraktivních oborů, nicméně jeden z nich se v letošním roce zcela vymyká zavedené praxi. Jsou to SOUDOBÍ ARCHITEKTI NAŽIVO. „Jedná se o cyklus unikátních setkání s velkými osobnostmi české architektury, jako je např. Eva Jiřičná. Každé setkání má originální atmosféru, protože významní architekti nejen představují svou tvorbu, ale také hovoří o svém životě. Jedná se o nezapomenutelné zážitky pro všechny zúčastněné. V tomto semestru se objeví několik nositelů ceny ARCHITEKT ROKU, první dáma české architektury či mladí nadějní architekti, kteří vzbuzují obdiv mezi zkušenějšími kolegy. Představí se např. Jan Mach a Mjölk architekti, Vojtěch Sosna a Bod architekti, Alena Šrámková, Adam Gebrian a mnoho dalších“, zve zájemce o studium zakladatelka CCV Ing. Dana Steinová.

1 obor zájemce vyjde na pouhých 400 Kč za celý semestr a obsahuje 8 přednášek.

V nabídce pro tento semestr je krom „architektů“ ale i dalších 11 atraktivních oborů. Např.: Dějiny židovského národa, První republika, Prahou kráčely dějiny, W. Shakespeare – Stálý zdroj inspirace, Psychologie pro život a další.

Centrum celoživotního vzdělávání nabízí kvalitní, systematické a cenově dostupné zájmové vzdělávání pro všechny věkové kategorie, především pak ale pro seniory. Oficiálně vzniklo v roce 2005, ale de facto byly tehdy pouze spojeny pod jednu střechu různé vzdělávací programy, které Ing. Steinová organizovala na různých místech Prahy. Díky svým renomovaným přednášejícím a kvalitnímu obsahu tematických oborů se do každého semestru zapíše více než 3000 studentů.  Celá koncepce CCV má výraznou sociální orientaci tím, že nabízí možnost psychické, fyzické a společenské aktivace sociálně znevýhodněným kategoriím obyvatelstva. Kromě toho mají účastníci studia otevřen vstup do Klubu vzájemného porozumění (KVP), kde vedou ZDARMA doprovodné aktivity studenti CCV. Klub vzájemného porozumění funguje od roku 1990 a sdružuje cca 30 doprovodných aktivit, jako jsou jazykové kurzy, jóga, pilátes, malování s akademickou malířkou, dámský klub s módní návrhářkou, turistický i taneční kroužek, zdravotní TV při hudbě, trénování paměti v angličtině aj. Takže v CCV lze nejen studovat, ale také se podělit o svůj potenciál s vrstevníky.

Pro více informací navštivte oficiální webové stránky www.aktivnistari.eu. S dotazy se můžete obrátit přímo na zakladatelku CCV Ing. Danu Steinovou (dana.steinova@aktivnistari.eu, 608 552 113)

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..